لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۸

تجليل ايران از حملات انتحاری


تلويزيون دولتی ايران بتازگی يک فيلم کارتونی را بمعرض نمايش گذارده است که در آن بمب گذاری انتحاری بر ضد اسراييل مورد تجليل قرار می گيرد.

اين فيلم سرگذشت يک پسر فلسطينی است که با انجام عمليات انتحاری برای انتقام از اسراييلی ها وارد عمل می شود و عمل او بعنوان سر مشق و نمونه اخلاقی برای ساير کودکان و جوانان مورد بسی تجليل قرار می گيرد.

فيلم کارتونی پسری را نشان می دهد که خود را در کمر بندی مملو از نارنجک می پيچاند و پس از آنکه فرمان می يابد:« برو به صهيونيستها نشان بده که فرزندان فلسطينی تا چه اندازه شجاعند...» خود را در اثر انفجار قطعه قطعه می سازد.

تلويزيون دولتی ايران در زمانی نمايش اين فيلم کارتونی را آغاز کرد که محمود احمدی نژاد رييس جمهوری ايران می گفت« اسراييل بايد از نقشه گيتی محو شود.» تجليل رژيم روحانيون ايران از بمب گذاريهای انتحاری در زمانی اعلام می شود که مسلمانان سراسر جهان تروريسم را مذموم و مردود می شمارند. حکومت خود مختار فلسطينيان که با تکيه بر آراء مردم بصورت آزاد و دمکراتيک انتخابات شده است بر خلاف حکومت ايران بواقع از جانب مردم خود سخن می گويد.

همين حکومتِ متکی بر مردم سالاری شديداً بمب گذاريهای انتحاری را محکوم ساخته است. متعاقب بمب گذاريهای انتحاری نهم ماه نوامبر در سه هتل عَمّان در اردن و کشته شدن 60 انسان هزاران نفر از مردم اردن با تظاهرات و راهپيمايی خود ابو مصعب الزرقاوی رهبر اردنی تبار" القاعده" را در عراق که خود مسئوليت انفجارهای عمان را پذيرفته بود محکوم ساختند.

در ماه ژوئيه سال جاری 170 نفر از علمای اَعلام اسلامی از سراسر جهان در عَمّان گرد آمدند و با صدور فتوای مشترک خود هر گونه عمل تروريستی را بنام دين اسلام محکوم ساختند. در کشور اندونزی دين شمس الدين رهبر سازمان محمديه دومين سازمان بزرگ اسلامی کشور اعلام کرد که مرتبط ساختن بمب گزاريهای انتحاری با دين اسلام بکلی نا صواب و حرام است چون اينگونه اعمال و افعال ِ تروريستی حيثيت مسلمانان را لکه دار می سازد.

پرزيدنت جرج-دابليو-بوش رئيس جمهوری آمريکا می گويد رهبران افراطی اسلامی مانند همه تمامت خواهان معتقدند که برای پيشبرد آرمانهای منحرف خود مجازند بيگناهان را قربانی سازند: پرزيدنت بوش می گويد:« راديکاليسم اسلامی طريقتی است منحصر به جماعتی که خود را نظر کرده و بر گزيده تصور می کنند و می پندارند که بر انگيخته شده اند تا از جانب توده مسلمانان سخن می گويند.

بعنوان مثال بن لادن می گويد وظيفه او اين است که به مسلمانان نيک و بد را بشناسند. جالب اين است که مردی که خود غرق در ثروت و شوکت زاييده شده است کشتن قتل نفس و بمب گذاري انتحاری را برای مسلمانان فقير تجويز می کند. بن لادن به اين دسته از مسلمانان اطمينان می دهد که اين راه به بهشت و سعادت سرمدی خواهد رسيد اما خود ِ او حاضر نيست مسافر اين کاروان شود.» پرزيدنت بوش می گويد:« راديکاليسم اسلامی در نهايت با شکست مواجه خواهد شد چون... آنانيکه آزادی و پيشرفت را حقير می شمارند در واقع خود را به عزلت بيچارگی و سقوط محکوم می سازند.»

XS
SM
MD
LG