لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۵

بررسی وزارت دفاع امريکا بر گزارش پرداخت پول به روزنامه های عراق


وزارت دفاع آمريکا می گويد گزارش هائی را که بيانگر آن است که ارتش آمريکا درعراق مخفيانه به روزنامه های عراق پول می داده است تا خبرهای مربوط به فعاليت های نيروهای آمريکا و عراق را برجسته جلوه دهند و شورشيان را تقبيح کنند، مورد بررسی قرارخواهد داد.

برايان ويتمن سخنگوی وزارت دفاع آمريکا روز چهارشنبه اظهار داشت وزارت دفاع چند مقام نظامی را به عراق اعزام داشته است تا نسبت به اين قبيل ادعاها رسيدگی کنند. آقای ويتمن افزود اگر ادعاها صحت داشته باشد، برخی از اين قبيل فعاليت ها جای کمال نگرانی را دارد.

آقای ويتمن گفت از طريق گزارشی که درشماره روز چهارشنبه روزنامه لوس آنجلس تايمز منتشر شد، برای نخستين بار ازاين ادعاها آگاهی پيدا کرده است.

درگزارش اين روزنامه آمده است که مقالات مورد بحث درباطن به وسيله سربازان آمريکائی نوشته می شد، اما به عنوان گزارش های بی طرفانه روزنامه نگاران مستقل دراختيار رسانه های عراق قرار می گرفت. گزارش روزنامه می افزايد يک پيمانکار وزارت دفاع آمريکا موسوم به گروه لينکولن به ترجمه وانتشارمقالات در روزنامه های عراق کمک می کرد.

لوس آنجلس تايمزبه نقل از برخی ازنويسندگان و روزنامه نگاران عراقی می نويسد هنگامی که از اصل ومنشأ مقالات اطلاع يافته اند، شگفت زده شده اند.

XS
SM
MD
LG