لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۳

رونالدينهو برنده جايزه توپ طلائی 


رونالدينهوRonaldinho بازيکن ماهر برزيلی برنده توپ طلائی بعنوان بهترين بازيکن فوتبال مردان در اروپا شده است.

رونالدينهو که برای تيم ملی فوتبال برزيل و نيز باشگاه اسپانيائی اف س بارسلونا بازی می کند جايزه اش را طی آئين با شکوهی که روز گذشته در پاريس برگزار شد دريافت کرد.

رونالدينهو پنجاهمين بازيکن فوتبال سال اروپا است. دو بازيکن انگليسی فرانک لامپاردFrank Lampard که برای باشگاه چلسی بازی می کند و استيون جراردSteven Gerrard از باشگاه ليورپول در اين گزينش در مکانهای دوم و سوم جای گرفتند.

تری هنری بازيکن فرانسوی باشگاه انگليسی آرسنال و آندری شوچنکوAndriy Shevchenko بازيکن اوکراينی باشگاه ايتاليايی آ س ميلانAC Milan برنده سال گذشته توپ طلائی چهارمين و پنجمين بازيکن در ميان بهترين های فوتبال مردان در اروپا هستند.

برنده جايزه در رای گيری سالانه مجله فرانسوی فرنس فوتبالFrance Footbal در ميان ۵۲ گزارشگر ورزشی از سراسر جهان تعيين ميشود. رونالدينهو در اين رأی گيری ۲۲۵ امتياز ، لم پارد ۱۴۸ امتياز و جراند۱۴۲ امتياز دريافت کردند.

رونالدينهو که ۲۵ سال دارد يکی از بهترين و خطرناک ترين بازيکنان تهاجمی فوتبال مردان جهان است. او که عناوين قهرمانی ليگ فوتبال اسپانيا را با باشگاه بارسلونا وجام کنفدراسيون را با تيم برزيل کسب کرد سومين بازيکن برزيلی که به دريافت جايزه توپ طلائی مفتخر شده است .

ريوالدو در سال ۱۹۹۹و رونالدو در سالهای ۲۰۰۲و ۱۹۹۷ بعنوان بهترين بازيکن سال فوتبال مردان در اروپا برگزيده شدند.

رونالدينهو سال گذشته صاحب جايزه بهترين بازيکن فوتبال سال مردان جهان شد که از سوی فيفا برگزيده می شوند. رونالدينهو که از نظر قدرت و سرعت با ديگو مارادونا مقايسه شده است .

او در ۶۲ مسابقه با تيم برزيل ۲۷ بار گل زد و در سال ۲۰۰۲ رهبری آن تيم را به کسب عنوان قهرمانی جام جهانی فوتبال در ژاپن بعهده داشت که پنجمين عنوان قهرمانی برزيل در اين رويداد بود.

XS
SM
MD
LG