لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۴

روز شکرگزاری در آمريکا


در آمريکا، امروز بنا به سنّتی که سابقه آن به صدو هشتاد و چهارسال پيش بازميگردد که " hspace=2 src="/persian/images/Thanksgiving_dinner_prayer_210.jpg" width=210 align=left vspace=2 border=0>مهاجران اروپائی و بوميان سرخپوست گردهم جمع شدند تا برداشت محصول از يک کشت پربار را جشن بگيرند، ميليونها آمريکائی، ميهمانی هائی ترتيب داده اند، که غذای اصلی آن بوقلمون و ميهمانان آنان بستگان و دوستان نزديک خانواده اند.

سالگرد شکرگزاری سال ۱۶۲۱ که همه ساله روز بيست و چهارم نوامبر برگزار ميشود، در عين حال با آئين های رژه، و نيز گردهم آئی هائی همراه است که بقصد فراهم ساختن کمک های خيريّه برای مستمندان ترتيب داده ميشود.

بسياری از آمريکائيان در روز شکرگزاری برای رفتن به ميهمانی های بستگان خود که در شهرهائی ديگر سکونت دارند ناگزير بايد به سفر بروند که شمار آنان امسال قريب سی و هفت ميليون نفر تخمين زده شده است.

پرزيدنت بوش نيز امسال تعطيل روز شکرگزاری را، پس از سفرهائی دور و دراز و تقريبا بی

وقفه به کشورهای آسيائی، با خانواده و در مزرعه شخصی خود در کرافورد تکزاس ميگذراند.

پرزيدنت بوش ديروز در آستانه روز شکرگزاری ، در مراسمی که همه ساله برای عفو و حفظ بوقلمون اهدائی به کاخ سفيد از ذبح شدن و فرستادن آن به مزرعه ای در حومه واشنگتن، در کاخ سفيد برگزار ميشود گفت امسال بفکر سربازان آمريکائی است که در خارج از کشور خدمت ميکنند، و اطمينان دارد که مردم آمريکا نيز قدر فداکاريهای آنان را ميدانند.

XS
SM
MD
LG