لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۲

سخنرانی پرزيدنت بوش در کره جنوبی پيش از عزيمت به چين


امروز شنبه پرزيدنت بوش پيش از بازگشت به واشنگتن، برای گفتگو با "هو جينتائو" رئيس جمهور چين و "ون جيابو" نخست وزير چين، از کره جنوبی به چين رفت.

آقای بوش اکنون در چين است و انتظار ميرود درباره موضوعات بحثهای آپک و نيز حقوق تجاری مالکيت دانشی و تجارت و حقوق بشر در چين گفتگو کند.

پيش از عزيمت به چين، پرزيدنت بوش در جمع سربازان آمريکائی مستقر در کره جنوبی سخنرانی کرد و گفت که نيروهای آمريکا تا کسب پيروزی در عراق خواهند ماند.

پرزيدنت بوش گفت که ارتش کره جنوبی اکنون قادر است که نقش بزرگتری در دفاع از مردم خود به عهده گيرد و کاهش نيروهای آمريکا در کره جنوبی به جنگ با تروريسم در نقاط ديگر کمک خواهد کرد.

آقای بوش کره جنوبی را "فانوس آزادی" ناميد و گفت يک روز کره شمالی نيز از مزايای آزادی سود خواهد جست.

آقای بوش سخنرانی خود را در پايگاه نيروی هوائی "اوسان" ايراد کرد و گفت آمريکا تا زمانيکه جنگ عليه تروريسم پيروز نشده است آرام نخواهد نشست. وی گفت بنيادگرايان اسلامی سعی دارند که يک امپراتوری تماميت خواه (توتاليتر) را از طريق خشونت ايجاد کنند.

وی گفت که تروريستها ميخواهند که از خلأ حاصل از خروج زودرس نيروهای آمريکا از عراق استفاده کنند و کشور را به پايگاه عمليات خود تبديل کنند.

ديدار آقای بوش از اين پايگاه هوائی بخاطر ابراز قدردانی از زحمات سربازان آمريکا برای کمک به حفظ صلح در شبه جزيره کره بود که از پايان جنگ کره بمدت پنج دهه ادامه داشته است.

XS
SM
MD
LG