لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۲

تيم ملی فوتبال بحرين از راهيابی به جام جهانی ۲۰۰۶ بازماند


تيمهای فوتبال سوئيس، اسپانيا، جمهوری چک و ترينيداد و توباگو به بازيهای فينال جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ در آلمان راه يافته اند.

اسپانيا روز گذشته در دومين بازی در سريال رفت و برگشت در برابر اسلواکی با نتيجه ۱-۱ مساوی کرد و در مجموع با تفاضل گل برتر با اختلاف ۲-۶ برنده شد. اسپانيا از سال ۱۹۷۸ در فينال جام جهانی فوتبال حضور داشته است.

تيم جمهوری چک تيم نروژ را با نتيجه ۰-۱ شکست داد و در مجموع با اختلاف ۰-۲ به پيروزی رسيد. در استانبول، تيم ترکيه سوئيس را با نتيجه ۲-۴ شکست داد، ولی چون تيم سوئيس در نخستين بازی دو تيم در زمين آن با نتيجه ۰-۲ برنده شده بود، بر اساس گلهای بثمر رسانده در بازی برگشت، به پيروزی نائل شد.

طی مسابقه تماشاگران طرفدار تيم ترکيه بسوی بازيکنان تيم سوئيس اشياء مختلف پرتاب کردند و در پی مسابقه بازيکنان دو تيم با يکديگر گلاويز شدند. بنجامين هوگل بازيکن تيم سوئيس در حاليکه زمين مسابقه را بسرعت ترک ميکرد، بيکی از دستياران سرمربی تيم ترکيه لگد زد.

پيشتر در روز دوشنبه طرفداران تيم ترکيه بهنگام ورود تيم سوئيس به استانبول بسوی اتومبيل حامل آنان تخم مرغ و اشياء مختلف پرتاب کردند و در مسابقه روز گذشته بهنگام نواختن سرود ملی سوئيس سوت زدند و سر و صدا براه انداختند.

سپ بلاتر، رئيس فدراسيون بين المللی فوتبال می گويد ترکيه ممکن است بدليل رويدادهای خشونت بار روز گذشته از شرکت در بازيهای ۲۰۱۰ جام جهانی فوتبال محروم بشود. کميته انضباطی فيفا درباره اين رويدادها تحقيق خواهد کرد و انتظار ميرود قبل از قرعه کشی ششم دسامبر ۲۰۰۶ در اينباره تصميم گيری کند. تيم سوئيس در پی ۱۲ سال وقفه به بازيهای فينال جام جهانی فوتبال راه يافت.

مقامات فوتبال ترکيه می گويند سپ بلاتر که خود سوئيسی است، از تيم سوئيس جانبداری می کند و تيم ترکيه نيز در مسابقه روز شنبه گذشته دو تيم در برن در سوئيس مورد آزار و اذيت قرار گرفت.

تيم ترينيداد و توباگو نيز برای نخستين بار به مسابقات فينال جام جهانی فوتبال راه يافت. ترينيداد و توباگو تيم بحرين را با نتيجه ۰-۱ شکست داد. دو تيم در مرحله رفت با نتيجه ۱-۱ مساوی کردند.

رويداد بزرگ بعدی در جام جهانی ۲۰۰۶، قرعه کشی ۳۲ تيم شرکت کننده است که ماه ميلادی آينده در ليپزيگ در آلمان برگزار می شود. بازيهای فينال جام جهانی ۲۰۰۶ ، نهم ژوئن آينده در مونيخ آغاز می شوند.

XS
SM
MD
LG