لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۸

تيم ملی فوتبال استراليا به مسابقات فينال جام جهانی ۲۰۰۶ راه يافت


تيم ملی فوتبال استراليا برای نخستين بار از سال ۱۹۷۴ به بازيهای فينال جام جهانی راه يافته است.

استراليا چهارشنبه شب تيم اروگوئه دو بار قهرمان جام جهانی را با ضربات پنالتی با نتيجه ۲-۴ شکست داد و راهی مسابقات ۲۰۰۶ در آلمان شد.

استراليا در نخستين مرحله مسابقه با اروگوئه که شنبه گذشته در مونتويديو برگزار شد با نتيجه ۰-۱ شکست خورده بود. در بازی چهارشنبه شب در سيدنی، استراليا با نتيجه ۰-۱ برنده شد. تنها گل استراليا را مارکو برچيانو در دقيقه ۳۴ بثمر رساند. در بقيه وقت معمول بازی گلی رد و بدل نشد و در وقت اضافی نيز هيچيک از دو تيم گل نزدند و نتيجه مسابقه برای نخستين بار در بازيهای مقدماتی جام جهانی فوتبال با ضربات پنالتی مشخص شد.

مارک شوارتزر دروازبان تيم استراليا مانع از بثمر رسيدن شوتهای داريو رادريگز و مارسلو زالايتا شد، در حاليکه چهار بازيکن تيم استراليا؛ لوکاس نيل، هاری کيوول، تونی ويدمار و جان آلويسی برای استراليا گل زدند، ولی مارک ويدوکا کاپيتان تيم نتوانست ضربه پنالتی اش را بثمر برساند. در اين حال گاستاو وارلا و فابيان استويانوف برای اروگوئه گل زدند.

گاس هيدينگ سرمربی تيم استراليا است که پيشتر رهبری تيم کره جنوبی را به راه يافتن بمرحله نيمه نهائی جام جهانی ۲۰۰۲ بعهده داشت. استراليا چهار سال پيش در بازيهای حذفی جام جهانی ۲۰۰۲ در برابر تيم اروگوئه شکست خورد.

اروگوئه در سالهای ۱۹۳۰ و ۱۹۵۰ عنوان قهرمانی جام جهانی فوتبال را کسب کرد و در تلاش بود که برای يازدهمين بار در بازيهای فينال اين رويداد شرکت کند. اروگوئه در چهار مسابقه در استراليا در ۳۱ سال گذشته نتوانسته است حتی يک گل بثمر برساند.

۳۲ تيم در بازيهای فينال مسابقات ۲۰۰۶ در آلمان بازی خواهند کرد. چهارشنبه شب بوقت محلی در اروپا تيمهای جمهوری چک و نروژ در زمين تيم چک بازی می کنند که در نخستين مسابقه با تيم نروژ با نتيجه ۰-۱ برنده شد.

در مسابقه ديگری تيمهای اسپانيا و اسلواکی شرکت دارند. تيم اسپانيا در نخستين بازی با اختلاف ۱- ۵ برنده شد. تيم سوئيس بديدار ترکيه رفته است. تيم سوئيس در نخستين مسابقه دو تيم با اختلاف ۰-۲ به پيروزی نائل شد.

XS
SM
MD
LG