لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۴

Editorial: Terror in Jordan


" تجلی ترور در اردن" دکتر فکرت

*** President Bush says, “while the killers choose their victims indiscriminately, their attacks serve a clear and focused Ideology – a set of goals and beliefs that are evil but not insane.”

سه بمبگذار انتحاری در شهر عمان، پايتخت اردن، پنجاه و هفت نفر را به قتل رسانيدند! بمبگذار چهارم که اسلحه او به موقع منفجر نشد، دستگير گرديد.

مروان معشر، معاون نخست وزير اردن می گويد، ساجده-مبارک-عطروس-الريشاوی، در معيت شوهر خود بنام علی-حسين الشمری به يک مجلس عروسی که در هتل "رديسون" برپا شده بود، رفتند.

بمبی که در دست ساجده بود، منفجر نشد. آقای معشر می گويد، زن و شوهر، لباس ميهمانی بر تن داشتند و معلوم می شد که از قبل، هدف خود را مشخص کرده بودند.

***

معاون نخست وزير اردن می گويد:" هر دو نفر کمربندهای مملو از مواد منفجره به دور کمر خود بسته بودند. زن، سعی می کرد به محض اينکه وارد تالار عروسی شدند کمربند خود را منفجر کند، اما از عهده برنيامد. شوهر او از وی خواست مجلس عروسی را ترک کند و به محض اينکه زن از تالار خارج شد، مرد، با موفقيت بمب خود را منفجر کرد."

بنا بر گزارشهای خبری، ساجده مبارک عطروسی الريشاوی، خواهر يکی از تروريستهای مقتول شبکه القاعده، از استان الانبار عراق است.

پرزيدنت جرج-دابليو-بوش می گويد، از يازدهم سپتامبر سال ٢٠٠١ يعنی از تاريخی که آمريکا مورد حمله قرار گرفت، بسياری ديگر از نقاط نيز هدف حمله تروريستها قرار گرفته اند.

***

پرزيدنت بوش می گويد:" در مومباسا، و کازابلانکا، در رياض و جاکارتا، در استانبول، مادريد، بسلان و طابا و ناتانيا، و در بغداد و نقاط ديگر .... در ظرف چند ماه گذشته، ما شاهد حملات جديد تروريستی در لندن و شرم الشيخ و حمله مرگبار ديگری در بالی و يک سلسله بمبگذاری در عمان در اردن بوده ايم."

پرزيدنت بوش می گويد، در حاليکه تروريستها، قربانيان خود را کورکورانه انتخاب می کنند، اما حملات آنها در خدمت يک مکتب مشخصی است. پرزيدنت بوش می گويد، مکتب اينها برخاسته از جنون نيست، اما منشأ شيطانی دارد.

***

پرزيدنت بوش می گويد:" برخی ها از اين پديده به عنوان راديکاليسم اسلامی شيطانی نام می برند ...... برخی ديگر، آنرا جهادطلبی افراطی و ستيزه جويانه می نامند، بعضی ديگر می گويند، اين فاشيسم اسلامی است.

صرفنظر از اينکه نام اين پديده چه باشد، آنچه که مسلم است، اين است که با دين اسلام خيلی تفاوت دارد. اين نوع راديکاليسم، برای انجام مقاصد خشونت بار سياسی خود، از "اسلام" استفاده ابزاری می کند. هدف اينها، تأسيس يک امپراتوری مطلقه است که به هيچ کس، هيچگونه اجازه سياسی ديگر و آزادی مذهبی نمی دهد."

پرزيدنت بوش می افزايد:" وسيله رسيدن به هدف برای اينها فرقی نمی کند: تروريسم ... خرابکاری ... شورش .... و امثالهم، اما هدف، همان امپراتوری مطلقه و بی چون و چرا است."

پرزيدنت بوش می گويد:" با عده ای فرزندان اهريمن که اسير بلندپروازيهای خود هستند .... و پروايی از ندای وجدان ندارند ... بايد بسيار با جدّيت برخورد کرد."

پرزيدنت بوش می گويد:" پيش از آنکه جنايات اينها به صورت تصاعدی درآيد، بايد راه آنان را سد کرد."

XS
SM
MD
LG