لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۷

طرح لوايح شديد در باره دوپينگ ورزشکاران در کنگره و سنای آمريکا


بر اساس لايحه ای که در باره استفاده از داروهای توانبخش غيرمجاز (دوپينگ) در ورزش، در سنای آمريکا مطرح شده است، مدت محروميت ورزشی ورزشکاران حرفه ای که برای نخستين بار در آزمايشهای مربوط به دوپينگ رد می شوند، از دو سال به نيمی از فصل مسابقات کاهش خواهد يافت.

دومين تخطی يکسال محروميت ورزشی و سومين تخطی با محروميت ورزشی برای تمام عمر ورزشکار همراه خواهد بود و شامل ورزشکاران در ليگ های برتر و دسته اول بيسبال، ليگ ملی فوتبال حرفه ای مردان و ليگهای ملی بسکتبال و هاکی روی يخ مردان آمريکای شمالی خواهد بود.

در ماههای اخير لوايح شديدتری که مقررات استفاده از استروئيدها را در تمامی ورزش های حرفه ای در آمريکا يکسان می ساخت در کنگره و سنای آمريکا مطرح شدند. چنين لوايحی براساس مقررات المپيک تنظيم شدند که براساس آنها نخستين تخطی از مقررات دوپينگ دو سال تحريف ورزشی و دومين تخطی تحريم ورزشی برای تمام عمر ورزشکار متخلف را ضروری می ساخت.

روز گذشته قانونگزاران آمريکائی در تلاش بمنظور کسب آرای لازم برای تصويب لايحه در هفته جاری شدت جرائم در لوايح پيشنهادی را کاهش دادند. مقامات مسئول ليگ های اتحاديه بازيکنان می خواهند از طريق مذاکره با يکديگر، مقررات و جرائم مربوط به دوپينگ را تعيين کنند.

بموجب لايحه ای که در سنای آمريکا مطرح شده است هر يک از بازيکنان ساليانه دستکم پنج بار مورد آزمايش قرار خواهند گرفت. اين لايحه مورد پشتيبانی نمايندگان دو حزب دمکرات و جمهوريخواه در کنگره و سنای آمريکا است. اين لايحه يکسال پس از تصويب و توشيح آن توسط پرزيدنت بوش بمورد اجرا گذاشته خواهد شد.

پرزيدنت بوش که زمانی مالک تيم بيسبال تکزاس رنجرز بود خود از پشتيبانان مبارزه با دوپينگ در ورزش است.

XS
SM
MD
LG