لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۰

ارتش آمريکا ميگويد عمليات پاکسازی حصيبه ازشورشيان در مزرعراق و سوريه به انجام رسيد


ارتش آمريکا در عراق ميگويد نيروهای آمريکائی و عراقی، عمليات پاکسازی در شهرک مرزی حُصيبه را، که گفته ميشود يک نقطه اصلی ورود جنگجويان خارجی و اسلحه بود، به انجام رسانده اند

. اعلاميه ای که امروز، چهارشنبه، منتشر شد ميگويد عمليات اصلی پاکسازی در شهر حُصيبه در مرز سوريه، اواخر وقت سه شنبه به پايان رسيد ولی عمليات گشت زنی، و تعقيب شورشيان باقيمانده، کماکان ادامه دارد.

اين اعلاميه ميگويد هدف عمليات، که روز شنبه آغاز شد، از بين بردن توانائی عمل کردن شورشيان در دره فرات، و ايجاد يک حضور دائمی امنيتی در مرز است.

نيروهای ائتلاف همچنين در عملياتی جداگانه در شمال و غرب عراق، يک انبار اسلحه را نابود ، دو شورشی را دستگير، و يک شورشی را کشتند.

در ديگر وقايع خشونت بار ، دست کم هفت نفر از جمله پنج مامور پليس در يک انفجار انتحاری و تيراندازی بغوبه و بغداد کشته شدند. يک سوادنی راننده سفارت آن کشور نيز در غرب بغداد به ضرب گلوله از پای درآمد. ارتش آمريکا نيز از کشته شدن يک تفنگدار دريائی اين کشور در روز سه شنبه در غرب عراق خبر داده است.

در همين حال امروز جسد يکی از وکلای مدافع در محاکمه صدام حسين ديکتاتور مخلوع عراق و دستيارانش ، که روز سه شنبه به قتل رسيده بود، در بغداد به خاک سپرده شد. جلال طالبانی رئيس جمهوری عراق قتل عادل ال زبيده ، وکيل مدافع طه ياسين رمضای معاون رياست جمهوری سابق عراق را تقبيح و محکوم کرد. آقای طالبانی از ديگر وکلای مدافع در محاکمه صدام خواست حراست های پيشنهاد شده از سوی دولت را که قبلا رد کرده اند بپذيرند.

XS
SM
MD
LG