لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۳

بوش: هدف ما حفاظت از آمريکائيان و تعقيب تروريست ها ست، اما شکنجه نمی کنيم


پرزيدنت بوش می گويد دولت آمريکا متعهد است که ازآمريکائيان حفاظت به عمل آورد و تروريست ها را به شدت تحت تعقيب قراردهد، اما مرتکب شکنجه نمی شود.

پرزيدنت بوش اين اظهارات را روزدوشنبه درپاناما به دنبال گزارش های اخير رسانه های آمريکائی به عمل آورد که درآن آمده بود سازمان سيای آمريکا زندان های سری دراروپای شرقی برای تروريست های مظنون برقرارکرده است.

روزنامه واشنگتن پست درشماره روزدوشنبه خود گزارش داد ديک چينی معاون رئيس جمهوری آمريکا کوشش کرده است اقدامات کنگره را درمورد اِعمال مقررات محدود کننده تری دربرخورد با افراد مظنون به تروريسم متوقف سازد.

درهمين حال دمکرات ها وجمهوری خواهان به فشارخود به کاخ سفيد درارتباط با ادعاهای مربوط به بدرفتاری با زندانيان ادامه می دهند. سنای آمريکا ماه گذشته با حمايت سناتور جان مک کين، جمهوری خواه، لايحه ای را درزمينه منع توسل به اقدامات بی رحمانه، غيرانسانی ورفتار تحقير آميز با افرادی که دربازداشت آمريکا هستند، مورد تصويب قرارداد. کاخ سفيد وعده داده است اين لايحه را درصورت تصويب درمجلس نمايندگان آمريکا، مورد وتو قراردهد. کاخ سفيد می گويد اين لايحه قدرت رئيس جمهوری آمريکا را درمبارزه با تروريسم محدود می کند. سناتورکندی، سناتوردمکرات، روزدوشنبه اظهار داشت رفتارخشونت آميز با زندانيان، سربازان آمريکا را درخطربيشتری قرارمی دهد.

XS
SM
MD
LG