لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۳

ديدار شنبه آينده تيمهای ملی فوتبال آمريکا و اسکاتلند


بروس آرينا سرمربی تيم ملی فوتبال مردان آمريکا ترکيبی از بازيکنان داخلی و بازيکنانی را که در اروپا بازی می کنند برای شرکت در مسابقه دوستانه آن تيم در برابر تيم اسکاتلند در روز شنبه آينده برگزيده است. اين مسابقه در گلاسکو برگزار می شود.

اسامی برايان مک برايد و کيسی کلر دو بازيکن پرسابقه در صدر فهرست اسامی بازيکنان مشاهده می شود. مک برايد برای باشگاه فولهام در انگليس بازی می کند و در ۹۰ مسابقه برای تيم امريکا ۲۹ بار گل زده است. کلر دروازبان باشگاه مونشن گلادباخ آلمان است و در ۸۸ مسابقه با تيم آمريکا ۴۴ بار مانع از بثمر رسيدن شوتهای تيمهای حريف در دروازه تيم آمريکا شد.

يازده بازيکن تيم آمريکا در مسابقه روز شنبه در باشگاههای اروپائی بازی می کنند و ۹ بازيکن از ميان اعضای تيمهای ليگ اصلی فوتبال آمريکا برگزيده شده اند.

تيم ملی فوتبال آمريکا در ۵۳ سال گذشته در اسکاتلند بازی نکرده است و مسابقه روز شنبه را بعنوان يک بازی تدارکاتی برای حضور در مسابقات فينال جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ در آلمان تلقی می کند.

اسکاتلند به بازيهای فينال جام جهانی ۲۰۰۶ راه نيافت، ولی از ۱۱ ماه پيش که والتر اسميت بعنوان سرمربی جانشين برتی فوگتس آلمانی شد، پيشرفتهائی در قدرت نمائی آن تيم بعمل آورده است.

XS
SM
MD
LG