لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۲۶

گردهمآيی متخصصين بهداشت در ژنو برای پی ريزی طرح جهانی مبارزه با آنفولانزای  مرغی


حدود ۴۰۰ نفر از متخصصين بهداشت روز دوشنبه در ژنو گردهم ميآيند تا پيرامون يک طرح جهانی برای مبارزه با شيوع بيماری آنفولانزای مرغی مذاکره کنند.

با توجه به خطر جهانگير شدن اين بيماری مهلک، که ممکن است جان ميليونها نفر جان خود را بخطر بياندازد، پيش بينی ميکنند که اين اجلاس سه روزه بزرگترين گردهمآئی مقامات بهداشتی برای مقابله با اين بيماری خواهد بود.

مقامات شرکت کننده در اجلاس ژنو در مورد پروژه هائی که بتواند از شيوع بيماری در ميان مرغ و ماکيان جلوگيری بعمل آوررد، سيستمهای مراقبت و نظارت جهانی را در مورد روند اين بيماری تقويت کند، و داروهای ضد ويروس آنفولانزای مرغی را بيشتر در دسترس قرار دهد، مذاکره خواهند کرد.

کارشناسان بهداشتی ميگويند در حال حاضر ويروس آنفولانزای مرغی در ميان مرغان و ماکيان کشورهای آسيائی شيوع پيدا کرده است و به اروپا سرايت کرده و بزودی ميتواند به آفريقا و خاور ميانه نيز برسد. بانک جهانی در نظر دارد اعتبار جديدی را که که در ابتداء ً ۳۰۰ميليون دلار بود، و برای آنفولانزای اختصاص داده شده است، برای کمک به کشورهای در حال رشد، بمنظور مبارزه با بيماری آنفولانزای مرغی، مورد مطالعه قرار دهد.

XS
SM
MD
LG