لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۸

پرزيدنت بوش: بازجوئی از تروریستها در چارچوب قانون انجام می گيرد


پرزيدنت بوش می گويد آمریکا تروریست ها را قاطعانه دنبال می کند، اما به شکنجه متوسل نمی شود. آقای بوش روز دوشنبه در پاناما از بازجوئی از تروریستهای مظنون دفاع کرد و گفت ايالات متحده متعهد است از مردم آمریکا حفاظت کند، با این حال ياد آور شد که هر کوششی برای خنثی کردن توطئه های تروریستی، در چارچوب قانون انجام می گيرد.

هفته پیش رسانه های خبری آمریکا گزارش دادند که سازمان مرکزی اطلاعات – سی آی ا – مظنونین را در بازداشتگاه های سرّی در کشورهای اروپای شرقی نگهداری می کند.

روز دوشنبه روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات نامشخص وزارت دفاع، امور خارجه، اطلاعاتی و کنگره گزارش داد که دیک چینی معاون رئیس جمهوری سعی کرده است کنگره، وزارت دفاع و وزارت امور خارجه را از وضع مقررات محدود کننده تر در مقابله با تروریست های مظنون باز دارد. آقای چینی در باره این گزارش اظهار نظر نکرده است.

در ماه اکتبر، وزارت امور خارجه طرحی را تصویب کرد که استفاده از رفتار بی رحمانه، غير انسانی يا تحقیر کننده علیه هر فردی را که در بازداشت آمریکا قرار دارد ممنوع می سازد.

کاخ سفيد می گويد این طرح توانائی ها رئیس جمهوری را برای نبرد با تروریسم محدود می کند، و قول داده است آنرا در صورتی که به تصویب مجلس نمايندگان برسد وتو کند.

XS
SM
MD
LG