لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

Editorial:Fighting Terrorism


The time has come.” Says president George W. Bush, “ for all responsible Islamic leaders to join in denouncing an ideology that exploits Islam for political ends, and defies a noble faith.”

بمبگذاريهای اخير در دهلی نو دهها نفر را به قتل رسانيده است. بمبگذاريها زمانی بوقوع می پيوست که مردم هند خود را آماده برگزاری جشنواره "ديوالی"، فستيوال نور و شادی هندوان می ساختند، و مسلمانان هند نيز خود را برای عيد فطر آماده می کردند.

کاندوليزا رايس، وزير امورخارجه آمريکا می گويد، شناعت اعمالی از اين قبيل، چند برابر می شود، وقتی بدانيم که مرتکبين اين عمل به عمد و دانسته مردم بی گناه و معصوم را هدف قرار می دهند، هند، تنها يکی از هدفهای تازه تروريسم است.

وزير امور خارجه آمريکا می گويد، مبارزه با تروريسم، يک اقدام همگانی، جهانی و عمومی است و آمريکا نيز طبعاً در تلاش مردم هند برای يافتن و سپردن مسئولان اينگونه حوادث ناجوانمردانه به دست عدالت، دوش بدوش مردم هند ايستاده است.

از تاريخ 11 سپتامبر 2001، يعنی تاريخی که آمريکا مورد حمله تروريستی قرار گرفت، حملات ديگری در"مومباسا" در کنيا، در لندن، "جاکارتا ، بالی، و کازابلانکا" در مراکش، "شرم الشيخ" در مصر، "رياض" در عربستان سعودی، "مادريد" در اسپانيا، در استانبول ترکيه و در اسرائيل صورت گرفته است.

پرزيدنت بوش می گويد:" در حاليکه آدمکشان قربانيان خود را کورکورانه انتخاب می کنند، اما حملات آنها نشانگر وجود مکتبی شفاف و بی گذشت است. رئيس جمهوری آمريکا می گويد، اعتقادات و اهداف اينها، اعتقادات و اهدافی شيطانی است. پرزيدنت بوش می گويد، بسياری از علمای اسلامی، تروريسم را به حق محکوم ساخته اند.

پرزيدنت بوش می گويد:" علما غالباً به سوره 5 آيه 32 در قرآن مجيد استناد می کنند که می گويد: کشتن يک انسان بی گناه، مانند کشتن تمامی بشريت است ... و نجات جان يک انسان، مانند نجات جان همه انسانها است ... پس از حملات لندن در ماه ژوئيه گذشته، امام يکی از مساجد امارات متحده عربی اعلام کرد: هر کس دست به يک چنين عملی می زند، مسلمان نيست، و هر کس چنين می کند، از مذهب خارج است.

پرزيدنت بوش می گويد:" زمان آن فرارسيده است که همه رهبران اسلامی، که صاحب مسئوليت هستند، متفقاً، يکدل و يکزبان، و با وحدت کلمه، مکتبی را که اسلام را استثمار می کند، .... از دين بهره برداری سياسی و ابزاری به عمل می آورد ... و نام دين مبين اسلام را خدشه دار می سازد ... محکوم سازند."

XS
SM
MD
LG