لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۹

ملکه اردن خواستار کمک به کودکان قربانی زلزله ماه گذشته در جنوب آسيا شد


رانيا ملکه اردن در يک پيام تلويزيونی خواستار کمک به کودکان قربانی زلزله ماه گذشته درجنوب آسيا شده است. زلزله، بيش از ۷۳ هزار نفر را کشت و سه ميليون نفر را آواره ساخت.

ملکه رانيا به عنوان فرستاده صندوق کودکان سازمان ملل متحد، يونيسف، می گويد شيوع بيماری در منطقه، خطری فوری تلقی می شود که حدود چهار ميليون کودک را تهديد می کند. ملکه رانيا می گويد اين کودکان نياز به واکسن ومصون سازی دارند که درمورد هرکودک پنج دلار هزينه دارد.

درخواست ملکه اردن هنگامی مطرح می شود که سازمان يونيسف خود را آماده کرده است برای جلوگيری از شيوع سرخک درچادرهای محل اقامت آوارگان، طرح واکسينه کردن کودکان را دربرابر سرخک به زودی به اجرا درآورد.

درهمين حال فرمانده نيروهای ائتلاف تحت رهبری آمريکا درافغانستان روزپنجشنبه ازمنطقه مظفرآباد درپاکستان که درجريان زلزله به شدت آسيب ديده است، بازديد کرد. به گفته فرمانده، هليکوپترها ونيروهای آمريکا درافغانستان که ماموريت

يافته اند به عمليات امدادی درپاکستان کمک کنند، به مدت چندين ماه به اين ماموريت ادامه خواهند داد. اظهارات فرمانده نيروهای ائتلاف به دنبال هشداربرنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد مطرح می شود. اين سازمان درهشدارخود اعلام کرده است اگرکمک های بيشتری نشود، ممکن است ظرف چند روزآينده نقصانی در محموله های اين سازمان به وجود آيد.

XS
SM
MD
LG