لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۶

آماده باش نيروهای امنيتی هند در آستانه فستيوال نور


درحالی که هندوهای هند به دنبال حملات مرگبار روزشنبه گذشته دردهلی نو که نزديک به ۶۰ نفر را کشت وبيش از ۱۵۰نفر را مجروح ساخت خود را آماده برگزاری يک جشنواره عمده هندوها می کنند، نيروهای امنيتی هند درنهايت آماده باش به سر می برند.

هندوها امروز، سه شنبه، جشنواره «ديوالی» يا جشنواره نور را جشن می گيرند. مانموهان سينگ نخست وزيرهند روزدوشنبه به پاکستان اعلام کرد انفجارهای دهلی نو، احتمالا درارتباط با عوامل خارجی بوده است. آقای سينگ اين نظر را دريک تماس تلفنی با پرويزمشرف رئيس جمهوری پاکستان ابرازداشت.

آقای مشرف برای ابرازهمدردی نسبت به حادثه با نخست وزيرهند تماس گرفته بود. آقای سينگ گفت از رهبرپاکستان خواسته است عليه تروريسمی که هند را هدف گرفته است، وارد عمل شود.

جبهه انقلاب اسلامی، گروهی که تاکنون ناشناخته بود، مسئوليت حملات دهلی نو را برعهده گرفته است. مقامات هند می گويند اين گروه با يک گروه جدائی خواه کشميری موسوم به «لشکر طيبه» که يک گروه غيرقانونی درپاکستان به شمارمی رود، مرتبط است. اما مقامات پاکستان می گويند دليلی دردست ندارند که نشان دهد گروه های پاکستانی درانفجارهای دهلی نو دست داشته اند.

XS
SM
MD
LG