لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۲

Editorial:Ahmadinejad’s Remarks


شورای امنيت سازمان ملل متحد اظهارات محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران را درباره اسراييل محکوم کرده است.

آقای احمدی نژاد درکنفرانسی که باعنوان " جهان بدون صهيونيسم" در تهران تشکيل شد اظهار داشت اسراييل بايد از " نقشه جهان محو شود."

دولتهای سراسر جهان اين اظهارات را محکوم کردند ؛ و " ميهنيا موتوک" Mihnea Motoc نماينده رومانی و رئيس شورای امنيت در بيانيه ای اعلام کرد " شورای امنيت سازمان ملل متحد اظهارات عليه اسراييل را که ابراز آن به آقای محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران نسبت داده ميشود محکوم ميکند."

شان مکورمک سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا ميگويد سياستهای زمامداران ايران، که در شعارهای آنها منعکس است " بسيار تأسف بار و خشم آفرين است"

کاندو ليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا نيز ميگويد اظهارات ستيزه جويانه مانند اظهارات احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران قابل اغماض نيست. خانم رايس ميگويد: " هنگامی که رئيس جمهور کشوری با نقض همه هنجارها، عرف و ضوابط سازمان ملل متحد، که خود نيز عضو آن است، ميگويد کشور ديگری بايد از روی نقشه جهان محو شود گفته او را بايد جدی گرفت." خانم رايس اضافه ميکند، اظهاراتی از اين دست توجيه ميکند که چرا ايالات متحده آمريکا و ديگر کشورها توجه خود را تا اين حد به عملکرد رژيم ايران معطوف کرده اند. خانم رايس ادامه ميدهد: " .... اين توجه برای آن است که ايران از دستيابی به فناوريهايی که ، تحت پوشش نيروی هسته ای غير نظامي، به توليد سلاحهای هسته ای بيانجامد باز داشته شود. به همين دليل است که ما همه تلاش خود را بکار ميبريم تا دنيا بداند که ايران شايد مهمترين حامی تروريسم باشد؛ و به همين دليل است که مردم نبايد از ياد ببرند که مردم ايران آزادی ندارند، و اميد به آزادی را نيز از دست داه اند؛ زيرا معدودی نامنتخب بر سرنوشت آنان مسلط شده اند، وملت ايران را از موهبت آزادی محروم کرده اند."

خانم رايس ادامه ميدهد: " به باور من جهان به سوی درک اين واقعيت در حرکت است."

XS
SM
MD
LG