لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۹

بوش استراتژی مقابله با شيوع احتمالی آنفلوآنزای مرغی را تشريح کرد


پرزيدنت بوش از کنگره درخواست کرده است به منظور آماده ساختن آمریکا برای مقابله با شیوع احتمالی آنفلوآنزای مرغی، هفت ميلیارد و ۱۰۰ ميليون دلار اعتبار فوری تصویب کند.

آقای بوش روز سه شنبه در سخنانی در موسسه ملی بهداشت – N I H - در نزدیکی واشنگتن، گفت تاکنون نشانه هائی از همه گیر شدن آنفلوآنزای مرغی در آمریکا یا خارج نمایان نشده است، اما او هشدار داد ویروس این بیماری ويژگی های لازم برای تبدیل شدن به یک خطر جهانی را که ممکن است هزاران انسان را بکشد، پیدا کرده است.

رئیس جمهوری، رئوس یک استراتژی را که از دولت می خواهد واکسن و داروهای ضد آنفلوآنزا انبار کند، مراقب هر نشانه ای از شیوع بیماری باشد و راه های جلوگیری از گسترش بیماری را به مردم آمریکا بیاموزد، تشريح کرد.

او گفت تا کنون ۸۸ کشور به کوشش بین المللی برای رد یابی گسترش آنفلوآنزای مرغی در سطح جهان پیوسته اند.

آقای بوش همچنین گفت آمریکا نیاز دارد تکنولوژی پزشکی خود را به روز در آورد تا آن که بتواند بسرعت واکسن های ضد آنفلوآنزای مرغی را برای هر آمریکائی توليد کند.

دولت هم اینک دستور داده است برای حفاظت از مردم آمریکا در برابر آنفلوآنزای مرغی آسیائی، ۱۶۲ میلیون دلار واکسن تهیه شود. این بیماری از اواخر ۲۰۰۳، موجب مرگ بیش از ۶۰ تن در آسیا شده است.

XS
SM
MD
LG