لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۹

انصراف هاريت مايرز از نامزدی عضويت ديوان عالی آمريکا


خانم هاريت مايرز که پرزيدنت بوش او را به عنوان نامزد عضويت ديوان عالی آمريکا به سنا معرفی کرده بود، انصراف خود را ازاين انتصاب اعلام داشت.

پرزيدنت بوش روز پنجشنبه طی سخنان کوتاهی اظهار داشت " با اکراه " تصميم خانم مايرز را در مورد انصراف از نامزدی عضويت در ديوان عالی آمريکا می پذيرد.

خانم مايرز طی نامه ای به عنوان پرزيدنت بوش که مفاد آن ازسوی کاخ سفيد منتشرشد، اعلام داشت نگران آن است که روند تأييد صلاحيت او درکنگره آمريکا، کاخ سفيد را در محظور قرار دهد.

پرزيدنت بوش وخانم مايرز، هردو، درخواست چند تن از سناتورها را که خواستار بازبينی اسناد داخلی کاخ سفيد درارتباط با انتصاب خانم مايرز شده بودند، دليل انصراف از انتصاب دانستند.

سناتور بيل فريست رهبر اکثريت سنا اظهارداشت اعلام انصراف خانم مايرز، به نفع کشوراست و انتظار دارد که در آينده ای بسيار نزديک کانديدای ديگری معرفی شود.

سناتور هری ريد سناتور دمکرات و رهبر اقليت سنا گفت اين جناح راديکال حزب جمهوری خواه بود که انتصاب هاريت مايرز را لغو و بلا اثر ساخت.

خانم مايرز از زمان معرفی خود به عنوان عضو ديوان عالی آمريکا با انتقادهای گسترده ای، به ويژه ازسوی برخی ازاعضای حزب جمهوری خواه پرزيدنت بوش، مواجه شده بود وبسياری او را فاقد صلاحيت برای عضويت ديوان عالی آمريکا و دارای يک فلسفه ناروشن قضاوت توصيف می کردند.

خانم مايرز يک وکيل دعاوی با تجربه است که به عنوان وکيل شخصی پرزيدنت بوش درکاخ سفيد خدمت می کرد ولی هرگز درمسند قضا نبوده است.

قرار بود در صورت تصويب سنا، خانم مايرز جانشين خانم ساندرا اُکانر قاضی ديوان عالی آمريکا شود که چندی پيش بازنشستگی خود را اعلام کرد.

XS
SM
MD
LG