لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۷

رئيس جمهوری ايران پای حرف خود برای نابود ساختن  اسرائيل ايستاده است


محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری ايران تقبيح بين المللی سخنانش را در مورد محوساختن اسرائيل از نقشه جهان رد کرده است و ميگويد حرف هايش درست و عادلانه بوده است. وی امروز به مناسبت روز قدس در تهران به هزاران نفری ملحق شد که تظاهرات ضد اسرائيلی ترتيب داده بودند.

ايرنا ، خبرگزاری دولتی ايران امروز، جمعه، اظهارات آقای احمدی نژاد را نقل کرد که گفته است تقبيح بين المللی ارزشی ندارد و حرفهای او منعکس کننده نظرات مردم ايران است .

آقای احمدی نژاد گفت جامعه بين المللی آزاد است حرف بزند اما حرف هايش اعتباری ندارد. آقای احمدی نژاد گفت اسرائيل فلسطينی ها را سرکوب ميکند و انتظار دارد هيچکس مخالفت و اعتراض نکند.

در همين حال سفارت ايران در مسکو برای ملايم نشان دادن اظهارات آقای احمدی نژاد در بيانيه ای ميگويد وی قصد نداشته است خشونت و منازعه را ترغيب کند.

امروز در سراسر ايران دهها هزار نفر با برپائی اعتراض های ضد اسرائيلی ، پرچم های اسرائيل و آمريکا را لگد کوب کردند، و شعار مرگ بر اسرائيل سر دادند.

اين وقايع در شرايطی رخ ميدهد که اسرائيل خواستار اخراج ايران از سازمان ملل متحد شده است .

کوفی عنان دبيرکل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه گفت حق تمامی کشورهای خاورميانه برای زندگی در صلح، در راس موضوع های مورد بحث در سفر قريب الوقوع او به تهران خواهد بود.

رهبران بسياری از کشورها قويا اظهارات رئيس جمهوری ايران را تقبيح و محکوم کرده اند. در همين حال واکنش جهان عرب و اسلام بيشتر با سکوت همراه بوده است، هرچند که مقامات فلسطينی و ترک عدم تائيد خود را ابراز داشته اند.

آقای احمدی نژاد اظهارات جنجالی خود را روز چهارشنبه در کنفرانسی که "جهان بدون صهيونيسم" نامگذاری شده بود ايراد کرد.

XS
SM
MD
LG