لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۸

انفجار مرگبار توسط بمب انداز فلسطينی در اسرائيل


یک بمب انداز انتحاری فلسطينی روز چهارشنبه با منفجر کردن مواد انفجاری در بازار شلوغی در شهر ساحلی " هادرا" در اسرائيل، دست کم پنج تن را کشت ، حد اقل سی نفر را مجروح کرد، و خساراتی ببار آورد. گروه جهاد اسلامی مسئولیت را بر عهده گرفته است.

پيشتر محود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطينی به ستيزه گران هشدار داده بود حملات راکتی به اسرائيل را متوقف سازند و گفته بود گويد چنین اقدامی به اسرائيل بهانه خواهد داد خود به حمله دست بزند.

محمود عباس روز چهارشنبه در سخنانی در پارلمان فلسطينی گفت ستيزه گران حق ندارند آتش بس با اسرائيل را به دلخواه خود نقض کنند. او بارديگر تاکید کرد که بر آنها سخت خواهد گرفت.

بامداد چهارشنبه، اسرائيل به یک سلسله حملات هوائی و توپخانه در غزه دست زد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که ستيزه گران فلسطينی چند راکت دست ساز به شمال اسرائيل شلیک کردند. در مورد وارد آمدن تلفات گزارشی نرسيده است.

در تحولات ديگر، وزير دفاع اسرائيل گفت اسرائيل و مصر در باره شرايط بازگشائی گذرگاه مرزی " رفح" که غزه را به مصر وصل می کند به توافق رسيده اند. او که پس از ملاقات با حسنی مبارک رئیس جمهوری مصر در قاهره سخن می گفت اظهار داشت گذرگاه با مديریت مشترک فلسطينی- مصری، و زیر نظر ناظران اروپائی عمل خواهد کرد.

هنوز تاریخی برای بازگشائی آن اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG