لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۴

رامسفلد در آکادمی علوم نظامی پکن گفت توسعه های نظامی چين مايه نگرانی است


دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا ميگويد بنظر ميرسد چين بُرد موشک های خود را افزايش داده و نقاط بسيار دورتر را در فراسوی منطقه اقيانوس آرام، هدف پوشش خود دارد.

امروز پنجشنبه آقای رامسفلد در آکادمی علوم نظامی پکن گفت که توسعه های نظامی چين مايه نگرانی است "بويژه وقتی که درک ناقصی از اين توسعه ها در ميان ديگران وجود دارد."

روز چهارشنبه ژنرال جينگ ژيوئان فرمانده تسليحات اتمی چين گفت چين در هرگونه جنگ فرضي، نخستين استفاده کننده از سلاح های اتمی نخواهد بود. همچنين از قرارداد مربوط به امتناع از هدف گيری موشک های خود به هرکشور ديگری تبعيت خواهد کرد.

آقای رامسفلد همچنين با رئيس جمهوری و وزير دفاع چين ديدار و گفتگو کرد، که دوباره ادعاهای مبنی بر کم اعلام کردن مخارج نظامی را بار ديگر تکذيب کردند.

چين می گويد سالانه حدود ۳۰ ميليارد دلار صرف امور دفاعی خود می کند. اما تخمين های وزارت دفاع آمريکا حاکی از آن است که بودجه نظامی سال جاری چين به ۹۰ ميليارد دلار بالغ می شود.

آمريکا و چين در گفتگوهای خود وعده دادند که همکاری های نظامی بين طرفين را بهبود بخشند، با اين حال وزير دفاع آمريکا نسبت به دريافت علايم ناهمسو و ناهماهنگ از چين ابراز نگرانی کرد.

XS
SM
MD
LG