لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۷

تکذيب کمک به ايران از جانب قانونگذار روسيه


يکی از قانونگذاران برجسته روسيه خبری را که در ساندی تلگراف لندن حاکی از کمک روسيه به ايران برای دستيابی به تکنولوژی پرتاب موشکهای سريع و دور زن باليستيک بود، به نحوی که ايران را قادر ساخته است که بتواند قاره اروپا را هدف تيررس خود قرار دهد، تکذيب کرد.

کنستانتين کاسه چی اُف، رئيس کميته بين المللی پارلمان روسيه، روز يکشنبه در گفتگوئی با خبرگزاری اينتر فکس روسيه اظهار داشت روسيه در چنين پروژه ای با ايران همکار نکرده و نميتواند همکاری کند. گزارش رونامه ساندی تلگراف چاپ لندن روز يکشنبه حاکی بود که يک هيئت نظامی روسيه واسطه بين داد و ستدهای بين ايران و کره شمالی بوده است.

ساندی تلگراف لندن روز يکشنبه به نقل از منابع اطلاعاتی بدون ذکر نام ميگويد اين قرارداد ميتواند ايران را به تکنولوژی موشک های بکلی سری هدايت کند و ايران را در موقعيتی قرار دهد تا سلاحهای اتمی به هدفهائی تا فاصله ٣ هزار و ۵۰۰ کيلومتر شليک نمايد که در صورتيکه چنين شود مسکو نيز در تيررس اين موشکها خواهد بود. آقای کاسه چی اُف از سازمانهای مسئول در روسيه مصرا خواست به اين گزارش پاسخ دهند تا از انتشار اين قبيل مفروضات بی اساس جلوگيری شود.

XS
SM
MD
LG