لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۰

تلاش برای امداد به زلزله زدگان پاکستان و هند، عليرغم باران و سرمای شديد


گروههای نجات در پاکستان و هندوستان ضمن کشمکش با باران شديد و سرمای زير صفر درجه، به جستجوی خود برای يافتن بازماندگان زمين لرزه شديدی که روز شنبه در منطقه تحت کنترل کشمير رخ داد، ادامه ميدهند.

مقامات روز يکشنبه در پاکستان اعلام کردند شمار رسمی کشته شدگان تاکنون ۱۷۰۰ نفر در استان شمال غربی بوده است. سخنگوی پرزيدنت پرويز مشرف ميگويد بيم آن ميرود هزاران نفر در کشمير از ترس، جان خود را از دست داده باشند.

زمين لرزه با شدت هفت مميز شش درجه ريشتر بود و باعث ريزش کوه شد، و چندين روستا را بطور کامل با خاک يکسان کرد. تأثير زمين لرزه حتی تا اسلام آباد قابل لمس بود. در اين شهر زلزله باعث تخريب ساختمانها شده و صدها تن در زير آوار مدفون شده اند.

در پاکستان هليکوپترها گروههای نجات را به منطقه برده اند. در اينجا خطوط ارتباطی قطع شده و باران شديد و توده های گِل جاده ها را مسدود کرده است.

در همين حال ، مقامات در کشمير ِتحت کنترل هندوستان مرگ ۲۰۰ نفر را تأييد کرده اند. در ميان اين عده سربازانی مشاهده شده اند که در خط مرزی منطقه آتش بس بين پاکستان و هندوستان مستقر بوده اند. مان موهان سينگ نخست وزير هندوستان، در يک اقدام تنش زدايی با تلفن با آقای مشرف تماس گرفت و به او پيشنهاد کمک کرد.

XS
SM
MD
LG