لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۱

Editorail:Iranian Elements Helping Terrorists in Iraq


تونی بلر نخست وزير بريتانيا اخيرا گفته است که ابزار انفجاری که " نه تنها عليه نيروهای بريتانيا، بلکه در نقاط ديگر عراق بکار گرفته ميشود... ما را به عناصر ايرانی يا به گروه تروريستی حزب الله راهبری ميکند ... که ايران از آن پشتيبانی و نيازمنديهای مالی آن را تأمين ميکند"

شان مک کورمک سخنگوی ايالات متحده آمريکا ميگويد " بی ترديد ايالات متحده آمريکا در اين نگرانيها با بريتانيا سهيم است." سخنگو ميگويد " ما در جريان تحقيقات بريتانيا درباره اين موضوع در کنار آنها هستيم."

ژنرال " کارتر هم Ham “ رئيس عمليات ستاد مشترک ايالات متحده آمريکا ميگويد نيروهای ائتلاف در عراق " شاهد تکامل قدرت مواد منفجره دست ساز هستند. اين گونه ابزار و ادوات انفجاری مورد توجه و اقبال برخی عوامل منفی باف و عناد جوی سنی مذهب و نيز، بی ترديد، مورد علاقه ابو مصعب الزرقاوی و گروه او وابسته به او هستند." اين ژنرال اضافه ميکند که " منشاء همه اين نگرانيها را بايد در ايران و سوريه جستجو کرد."

تونی بلر، نخست وزير بريتانيا در باره علت بی علاقگی برخی از همسايگان عراق نسبت به استقرار دموکراسی در اين کشور توضيح داد. آقای بلر گفت: " بعضي... از کشورهای همسايه عراق ... نگران واکنش مردم خود هستند. تصور کنيد روزی را که مردم عراق به آزادی دست يابند و بتوانند سرنوشت آينده خود را با انتخابات آزاد در دست بگيرند، و در کشور خود حکومت قانون برقرار کنند، و از آزادی بيان برخوردار باشند، و تصميماتی بگيرند که در آن که بر اساس اراده مردم باشد؟" در اينصورت تأثير يک چنين تحولی بر صحنه اجتماعی و سياسی برخی از همسايگان عراق کار دشواری نخواهد بود.

پرزيدنت بوش، رئيس جمهور آمريکا نيز ميگويد: " گروهی تروريست و قاتل هستند که ميخواهند پيشرفت دموکراسی در عراق را سد کنند." پرزيدنت بوش اضافه ميکند که " سوريه و ايران سابقه طولانی همکاری با تروريستها را دارند و دولتهای آنها بايد پاسخگوی اين عمليات باشند." " ايالات متحده ميان آنهايی که دست به عمليات تروريست ميزنند و آنهايی که از تروريستها پشتيبانی ميکنند و به آنها مأمن و پناهگاه ميدهند فرق و تمايزی قائل نيست."

XS
SM
MD
LG