لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۶

شما .... و سلامتی


يک مقام ارشد بهداشتی آمريکا ميگويد جهان آماده مقابله با شيوع آنفلونزای مرغی نيست که می تواند انسان را هم آلوده کند .

مايک ليويت وزير بهداشت و خدمات انسانی به شبکه های تلويزيونی آمريکا گفت مسئولان امور با انبارکردن داروهای ضد ويروس اين بيماری، و پيدا کردن راههای رساندن سريع آنها به افراد آلوده به ويروس، سعی ميکنند با مشکل مقابله کنند.

در همين حال آمريکا ميزبان يک کنفرانس بين المللی دو روزه در باره ويروس آنفلونزای مرغی بود، که راههای کمک به جلوگيری از شيوع بيماری ، از جمله تدابيری که به گزارش های درست و سريع از موارد مشاهده ويروس، و کمک های بلاعوض به کشورهای آلوده به ويروس منجر شود، در کانون بحث های آن است.

تا کنون قريب شصت نفر در نتيجه تماس با پرندگان آلوده به ويروس آنفلونزای مرغی جان سپرده اند، و کارشناسان هشدار داده اند که ويروس می تواند به صورتی مخفی و پنهان شده، وارد بدن انسان شود که بنوبه خود می تواند شيوعی جهانی را در پی داشته باشد.

** واکسن سرطان رحم

مِرک،يکی از شرکت های عظيم داروسازی آمريکائ ، از ثمر بخشی صد در صد آزمايش واکسن Gardasil خبر داده است که می تواند جلوی پيشرفت دو نوع ويروسی را بگيرد که عامل بروز هفتاد درصد از سرطان های رحم شناخته شده اند .

به گزارش مِرک، آزمايش اين واکسن در مورد دوازده هزار زن در سيزده کشور جهان، همچنين در جلوگيری از ايجاد زخم های سرطان زا در رحم نيز موثر بوده است.

پيشتر، يک شرکت داروئی بريتانيائی گزارش داده بود که نتايج حاصل از آزمايش يک واکسن آن تا نود و دو درصد در جلوگيری از بروز سرطان های رحم ناشی از ويروس های مقاربتی موثر بوده است.

XS
SM
MD
LG