لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۴

آغاز مسابقات ليگ هاکی روی يخ مردان آمريکای شمالی پس از ۱۶ ماه وقفه


شب گذشته فصل معمول بازيهای ليگ ملی هاکی روی يخ مردان آمريکای شمالی NHL، در پی ۱۶ ماه وقفه بدليل اختلافات کاری بازيکنان و مالکان تيم ها آغاز شد.

تيم تمپا بی لايتنينگ قهرمان ۲۰۰۴ جام استنلی با جار و جنجال فراوان و در حاليکه تماشاگران دهها بار با کف زدن به افتخار اعضای آن بپا خاستند، تيم کارولينا هاريکينز را با نتيجه ۲-۵ شکست داد. پيش از مسابقه اعضای تيم و تماشاگران در تمپا در ايالت فلوريدا بازگشت تيم به صحنه مسابقات را جشن گرفتند.

سيدنی کرازبی بازيکن ۱۸ ساله و تازه وارد تيم پيتسبورگ پنگوئنز در نخستين مسابقه اش گل زد. در اين مسابقه که در زمين تيم نيوجرسی Devils در نيوجرسی برگزار شد، مارتين برودر دروازبان تيم نيوجرسی که در حال حاضر پرامتيازترين دروازبان ليگ است، ۳۶ بار مانع از بثمر رسيدن گل در دروازه تيم نيوجرسی شد.

در ونکوور در کانادا، تيم فينيکس کايوتيز که برای نخستين بار با سرمربيگری واين گرتزسکی بهترين بازيکن در تاريخ ليگ و صاحب ۶۱ رکورد بازی کرد، در برابر تيم ونکوور کاناکس با نتيجه ۲-۳ شکست خورد. ظاهرأ اعضای تيم از ابهت حضور مرد افسانه ساز اين ورزش اندکی دستپاچه شده بودند.

در شهر واشنگتن پايتخت آمريکا که بيشتر ورزش دوستان به فوتبال حرفه ای و بيسبال علاقه دارند، تيم واشنگتن کاپيتالز تيم کلمبوس بلو جکتس را با نتيجه ۲-۳ شکست داد.

تيم کاپيتالز در تلاش است که تماشاگران بيشتری را جلب کند و عايدی بيشتری برای خود و شهر واشنگتن ايجاد مند. شب گذشته رويهمرفته ۱۵ مسابقه برگزار شد.

XS
SM
MD
LG