لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۳۸

عمليات تهاجمی جديد آمريکا در غرب عراق


نيروهای تحت رهبری آمريکا در عراق، در غربی ترين بخش آن کشور در نزديکی مرز با سوريه، در جديد ترين تلاش برای ريشه کن ساختن شورشيان عملياتی تهاجمی انجام داده اند.

ارتش آمريکا ميگويد عمليات موسوم به" مشت آهنين " بامداد امروز ، شنبه، در شهرک سعده، در استان غربی الانبار، واقع در دوازده کيلومتری مرز با سوريه، آغاز شد.

ارتش ميگويد نيروئی مرکب از قريب هزار تفنگدار دريائی ، سرباز و ناوی آمريکائی، در اين عمليات شرکت دارند.

مقامات ارتشی ميگويند يکی از هدفهای عمليات، جلوگيری از ورود ستيزه گران از سوريه به عراق، در آستانه رفراندوم ملی پانزدهم اکتبر در باره قانون اساسی عراق است.

گروههای شورشی تهديد به اخلال در رفراندوم کرده اند و ارتش اميدوار است با پاک کردن منطقه از عوامل ستيزه گر امنيت رای گيری را بهتر کند.

نيروهای آمريکائی قبلا چند تهاجمم عمده عليه شورشيان در آن منطقه انجام داده اند.

اوايل سال جاری ارتش آمريکا گفته بود دو شهرک " قائم و کرابيلا " را از ستيزه گران پاک کرده است، اما آنها به فاصله چند هفته بازگشتند.

در همين حال ارتش آمريکا امروز پانصد زندانی زندان ابوغريب در نزديکی بغداد را ، به نشانه حسن نيت و اقدامی در احترام به ماه رمضان که از هفته آينده آغاز ميشود، آزاد کرد.

ارتش آمريکا امروز همچنين از کشته شدن دو سرباز آمريکائی در دو واقعه جداگانه ، يکی در بغداد و ديگری در بايجی خبرداد . گزارشها همچنين از کشته شدن يک سرباز دانمارکی و مجروح شدن دو سرباز دانمارکی ديگر در بصره حکايت دارد.

XS
SM
MD
LG