لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۰

هشدار وزير کشور لبنان در پی وقوع سانحه برای خبرنگار لبنانی


وزير کشور لبنان هشدار داده است که "توطئه ای تروريستی" برای بی ثبات کردن لبنان در دست انجام است و می گويد دولت لبنان پيشرفت چندانی در مورد پايان دادن به سلسله بمب گذاری های مرگبار بيروت واطراف آن به عمل نياورده است.

اظهارات روز دوشنبه حسن سابح وزير کشور لبنان يک روز پس از آن به عمل آمد که خانم می شيدياق، خبرنگار تلويزيون و منتقد سوريه در يک بمب گذاری برنامه ريزی شده، به شدت مجروح شد. مقامات بيمارستان می گويند وی در اين انفجار که در نزديکی بيروت روی داد، دست و پای چپ خود را از دست داده و دچار سوختگی شديد شده است.

دانشجويان دانشگاه شامگاه روز دوشنبه تظاهراتی در اعتراض به اين بمب گذاری در پايتخت لبنان برگزار کردند. وزير کشور لبنان توضيح نداد به چه کسی دراين حملات مظنون است. سلسله حملات بيروت ازماه فوريه گذشته وبه دنبال ترور رفيق الحريری نخست وزيرپيشين لبنان همراه با ٢٠ نفر ديگردر يک بمب گذاری در بيروت آغازشد.

از آن زمان به بعد، منتقدان سوريه پيوسته اين کشور را مسئول ترور آقای حريری دانسته اند. اما سوريه هرگونه دست داشتن در حادثه را تکذيب کرده است. يک دادگاه لبنان چندی پيش برای چهار تن از ژنرال های هوادار سوريه در لبنان در ارتباط با ترور آقای حريری قراراتهام صادرکرد.

XS
SM
MD
LG