لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۶

انفجار در شهر غزه و تلفات ناشی از آن


گزارشهای رسيده از نوار غزه حاکي است که اوايل روز يکشنبه انفجاري شهر غزه را تکان دادو تعداد نامشخصي تلفات ببار آورد.

اين گزارش ميگويد علت انفجار هنوز روشن نيست ، اما شاهدان ميگويند صداي هواپيمائی را که بالاي محل انفجار در پرواز بوده شنيده اند؛ و احتمال ميدهند که حمله هوايی اسراييل باعث انفجار بوده است.

ارتش اسراييل در موردانفجار ، که اندکي پس از حمله به مواضع تيپ شهداي الاقصی در شهر خان يونس انجام شد ، اظهار نظری نکرده است. اين حملات اندکی پس از آن صورت گرفت که کابينه اسراييل يک رشته تدابير را به تلافی حملات موشکي ستيزه جويان فلسطينی تصويب کرده بود.

در حملات ستيزه جويان پنج اسراييلی زخمي شدند.

اوايل روز شنبه هواپيماهاي اسراييلی به کارگاههاي اسلحه سازی گروه حماس و ميدانی در نوارغزه که ستيزه جويان براي حمله موشکی از آن استفاده ميکردند حمله بردند.

اسراييل همچنين راههای خروجی کرانه باختری و نوار غزه را مسدود کرد؛ و در مرزنوار غزه نيروهايی را مستقر ساخت.

بر اثر يک حمله هوايی که به يک اتومبيل در نوار غزه صورت گرفت دست کم دو ستيزه جوی فلسطينی کشته شدند. ستيزه جويان مستقر در نوار غزه ميگويند حملات موشکی آنها به اسراييل در پاسخ به انفجاری بود که در خلال رژه نظامی حماس رخ داد. براثر اين انفجار دست کم ۱۵ فلسطيني کشته و ۸۰ تن زخمي شدند. اما اسراييل خود را از هرگونه مسئوليتی نسبت به اين انفجار مبرا ميداند؛ و حکومت خود مختار فلسطين حماس را مسئول استفاده نادرست از مواد منفجره ميداند.

XS
SM
MD
LG