لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۱

خروج هزاران تن از ساکنان تگزاس و لوئيزيانا از بخشهائی از اين دو ايالت


درحالی که توفان دريائی "ريتا " نزديک می شود، دهها هزارتن ازساکنان تگزاس و لوئيزيانا درحال خروج ازبخش هائی ازاين دو ايالت هستند.

در رويدادی ديگر، سيلاب های جديدی بخشی ازشهر نيواورلئان را فرا گرفته است. بروز شکاف هائی در يکی از سدهای نيواورلئان، باعث جريان يافتن سيلاب به بخشی از اين شهر که همچنان در حال سر برآوردن از ويرانگری های توفان دريائی کاترينا است، شده است.

مردمی که هم اکنون درحال فرار از برابر توفان ريتا هستند، ساعت ها است در راه بندان های شديدی که بر اثرترافيک سنگين به وجود آمده است، گير کرده اند.

مقامات مسئول می گويند براثر راه بندان شديد يکی ازشاهراه های تگزاس، ممکن است عده ای درحدود ۲۴ فرد سالمند به دنبال آتش گرفتن اتوبوس آن ها جان خود را از دست داده باشند.

سازمان ملی هواشناسی آمريکا می گويد توفان دريائی ريتا هم اکنون در فاصله تقريبا ۴۲۰ کيلومتری جنوب خاوری گلوستون در تگزاس قرار دارد و با بادهائی با سرعت ۲۲۵ کيلومتردرحال پيشروی است.

پرزيدنت بوش قصد دارد امروز در جريان ديدار از ايالت تگزاس و يک واحد فرماندهی نظامی آمريکا در ايالت کلورادو، از آماده باش و اقدامات احتياطی در برابر توفان بازديد کند.

XS
SM
MD
LG