لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۱

محروميت وزنه برداران ترکيه از شرکت در مسابقات جهانی


ترکيه از شرکت در مسابقات قهرمانی جهانی وزنه برداری محروم شده است. دليل اين امر تخطی از مقررات استفاده از داروهای توانبخش غير مجاز در اين محبوب ترين ورزش در ترکيه است.

فدراسيون بين المللی وزنه برداری به ترکيه اطلاع داد که طی آزمايش هائی که در اوايل ماه ميلادی جاری انجام شد، وزنه برداران کشور مقررات مبارزه با اين داروها را نقض کرده اند.

تيم وزنه برداری ترکيه تا مدت نامعلومی از شرکت در مسابقات محروم شده است که شامل مسابقات قهرمانی جهانی در قطر در ماه نوامبر آينده است.

فدراسيون بين المللی وزنه برداری پس از آنکه ورزشکاران ترکيه برای شرکت در آزمايشات اجباری ششم سپتامبر جاری در آنکارا حضور نيافتند، وارد عمل شد.

تحريم ورزشی وزنه برداران ترکيه در پی جنجالی بمورد اجرا گذاشته می شود که در آن هليل موتلو سه بار قهرمان المپيک خبرساز شد. او در مسابقات قهرمانی وزنه برداری اروپا در ماه آوريل گذشته در آزمايش های مربوط به استفاده از استروئيدها رد شد. موتولو استفاده از استروئيدها را انکار کرد و هنوز در انتظار نحوه مجازاتش است.

سال گذشته سوله شباز برنده برنز جهان در وزنه برداری زنان يکروز قبل از مسابقات المپيک آتن و پس از رد شدن در آزمايشات دوپينگ از آن مسابقات اخراج شد.

XS
SM
MD
LG