لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۳

تکزاس و لوئيزيانا نگران يک طوفان دريائی بالقوه خطرناک ديگر


در آمريکا،مقامات ايالت های تکزاس و لوئيزيانا، برای آمادگی در مقابل طوفان دريائی ريتا، که هر لحظه خطرناک تر ميشود، سخت در تلاش اند.

در آخرين گزارشها، اين طوفان که سرعت گردبادهای درونی آن به دويست و بيست و پنج کيلومتر در ساعت ميرسد، در مسيری غربی، در خليج مکزيک پيش ميرفت. به پيش بينی هواشناسان، طوفان دريائی ريتا به احتمال قوی روز شنبه به سواحل تکزاس در جنوب شرقی آمريکا ميرسد، اما می تواند موجب بروز بارانهای شديدی در لوئِزيانا نيز بشود که هنوز با ويرانيهای ناشی از طوفان دريائی کاترينا روبروست .

در نيواورلئان، مهندسين در تلاش اند تا سيستم سدهای شکسته شده در طوفان دريائی سه هفته پيش کاترينا را ترميم و تقويت کنند. مقامات در آنجا، و نيز در شهر گلوستون تکزاس دستور تخليه اجباری صادر کرده اند.

در هوستون تکزاس، شهردار از سکنه مناطق سيل گير خواسته است به مناطقی امن تر بروند. افرادی که در جريان طوفان دريائی کاترينا به هوستون اسکان داده شدند به مناطق ديگر فرستاده شده اند.

مرکز شناسائی طوفان های دريائی در آمريکا امروز شاخص معرف قدرت طوفان دريائی ريتا را به چهار افزايش داد و حدس ميزند در بيست و چهارساعت آينده اين شاخص به پنج برسد.

XS
SM
MD
LG