لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۸

تنقيد عراق و تائيد انگليس از حمله نيروهای انگليس به يک زندان بصره


درحالی که مقامات عراقی ازحمله نظامی نيروهای بريتانيا به يک زندان عراق برای آزاد سازی دوسرباز مخفی بريتانيائی همچنان انتقاد می کنند، بريتانيا به دفاع ازاين اقدام برخاسته است.

جان ريد وزيردفاع بريتانيا طی سخنانی درلندن در روز سه شنبه، گفت حمله نيروهای بريتانيائی به زندان بصره درجنوب عراق، ناشی ازنگرانی آن ها نسبت به اين موضوع بود که ممکن است جان سربازان زندانی درخطرباشد. آقای ريد گفت نيروهای بريتانيا متعاقبا اطلاع يافتند که يک گروه شبه نظامی عراقی، سربازان را در محل جداگانه ای نگاهداری می کنند. نيروهای بريتانيا در دومين حمله خود به زندان، سربازان را که ظاهرا به علت تيراندازی به سوی دومامورپليس عراقی زندانی شده بودند، آزاد کردند.

سخنگوی نخست وزيرعراق، حمله نيروهای بريتانيا به زندان را مورد انتقاد قرارداد وآن را " بسيارتاسف آور" توصيف کرد. دولت عراق دربيانيه ديگری اعلام داشت حادثه تحت رسيدگی است وگزارش های مربوط به تيرگی مناسبات عراق با بريتانيا را تکذيب کرد.

در رويدادهائی ديگر، ارتش آمريکا گزارش داد از روز دوشنبه تاکنون پنج سربازآمريکائی وچهارتن ازگاردهای امنيتی ديپلماتيک آمريکا درعراق جان خود را ازدست داده اند.

XS
SM
MD
LG