لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۸

بوش : دولت برای بی خانمان  شدگان در طوفان دريائی کاترينا خانه های پيش ساخته فراهم ميکند


پرزيدنت بوش مجددا بر پای بندی به تعهد در کمک به بازسازی مناطق ويران شده در طوفان دريائی کاترينا تاکيد گذاشته است.

پرزيدنت بوش امروز در پيام راديوئی هفتگی خود گفت نخستين تعهد دولت تامين مايحتاج اوليه برای سکنه ای است که بی خانمان شده اند.

پرزيدنت بوش گفت بی خانمان شدگان بايد تا اواسط اکتبر بتوانند سرپناههای موقت را ترک کنند و دولت برای اين نقل و انتقال کمک های مستقيم و خانه های پيش ساخته را برای آنها فراهم خواهد کرد.

پرزيدنت بوش گفت وی معافيت مای فوری مالياتی، و مشوّق های اقتصادی ديگری را نيز برای افرادی که بی خانمان شده اند ، پيشنهاد کرده است.

پرزيدنت بوش با انتقادهای شديد در مورد نحوه پاسخ دولت فدرال به فاجعه ، بخصوص در نيواورلئان روبروست ، که هزاران نفر ، عموما سياهپوست، چند روز در آنجا گير افتاده بودند

. پرزيدنت بوش تخمينی در مورد هزينه های بازسازی ارائه نداده است، هر چند که بعضی ها در کنگره معتقدند اين هزينه ها بيشتر از دويست ميليارد دلار خواهد بود.

پرزيدنت بوش روز جمعه هرگونه اقدام برای افزودن بر مالياتها بمنظور تامين هزينه های بازسازی را منتفی دانست و گفت اين مخارج بايد از طريق کاستن از مخارج دولتی تامين شود.

کتلين بلانکو فرماندار دموکرات ايالت لوئيزيانا نيز از مردم سراسر آمريکا برای کمک هايشان به آسيب ديدگان قدردانی کرد و گفت فاجعه به حدی است که برای درگيری های سياسی حزبی جائی باقی نميگذارد. وی از دولت فدرال و کنگره درخواست کرد برای کمک به بازسازی ها تمامی امکانات را بکار گيرند.

XS
SM
MD
LG