لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۴۸

وعده پرزيدنت بوش به بازسازی مناطق آسيب ديده از طوفان کاترينا


پرزيدنت بوش رئيس جمهوری آمريکا در سخنرانی شامگاه روز پنجشنبه خود در شهر نيواورلئان، دوران پس از طوفان دريائی کاترينا را " روزهای تاسف و اندوهبار" ناميد.

پرزيدنت بوش که در ميدان جکسون در قلب محله معروف فرانسوی نيواورلئان سخنرانی می کرد، گفت نمی توان آمريکا را بدون وجود نيواورلئان تصور کرد. پرزيدنت بوش وعده داد که اين شهر و همچنين شهرهای ديگرسواحل خليج مکزيک را در بزرگترين طرحی که تاکنون جهان به چشم ديده است، بازسازی کند.

پرزيدنت بوش در نخستين سخنرانی عمده خود به دنبال طوفان دريائی کاترينا، اعضای گارد ساحلی آمريکا و ساير افرادی را که اقدام به نجات ده ها هزارتن از مردم ازسيلاب های جاری کردند، ستود.

مقامات دولت آمريکا در تمامی سطوح به خاطرتلقی همگانی در جهت عدم سرعت در روياروئی با فاجعه و پاسخگوئی به فاجعه به گونه ای صحيح، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند. ميزان تأييد عمومی اقدامات شخص پرزيدنت بوش نيزبه پائين ترين ميزان تنزل کرده است.

دمکرات های عمده کنگره آمريکا می گويند پرزيدنت بوش در جريان اين فاجعه ملی، تاکنون موفق به اعمال يک رهبری واقعی نشده است و خواستار آن شده اند که يک کميسيون مستقل نسبت به نحوه پاسخ دولت به فاجعه تحقيق کند.

جمع تلفات طوفان دريائی کاترينا در پنج ايالت، تاکنون به بيش از ۷۹۲ نفر افزايش يافته است.

XS
SM
MD
LG