لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۸

بوش تلاشی تاريخی را برای بازسازی ويرانی های کاترينا وعده داده است


پرزيدنت بوش قول"يکی از بزرگترين تلاش های بازسازی را که جهان تاکنون بخود ديده است" برای بازسازی مناطق ساحلی ويران شده در طوفان دريائی کاترينا، داده است.

پرزيدنت بوش که پنجشنبه شب از محله معروف فرانسوی شهر درهم کوبيده شده نيواورلئان صحبت ميکرد گفت دولت فدرال به آسيب ديدگان در فراهم ساختن مسکن، شغل، مراقبت های درمانی و تحصيل کمک خواهد کرد.

پرزيدنت بوش در مورد هزينه ها و بودجه کلانی که دولت متحمل خواهد شد تخمينی ارائه نداد اما بعضی تحليل گران ميگويند از سيصد ميليارد دلاری که تاکنون در جنگ های افغانستان و عراق خرج شده است بيشتر خواهد بود.

پرزيدنت بوش گفت شهرهای آمريکا بايد برای مقابله با بلايای طبيعی، شيوع امراض و حملات تروريستی برنامه هائی جامع و روشن ، و متکی به آخرين تحولات، داشته باشند. پرزيدنت بوش گفت به وزارت امنيت ملی دستور داده است برنامه های اضطراری تمامی شهرهای عمده را بازبينی و بررسی کند.

پرزيدنت بوش همچنين گفت مردم آمريکا حق داشتند شاهد پاسخ بهتری به فاجعه باشند و وی مسئوليت قصور و کوتاهی ها را می پذيرد.

در همين حال گزارشها از ادامه عمليات پاکسازی در نيواورلئان حکايت دارد.

پرزيدنت بوش امروز به واشنگتن بازگشت و در چارچوب برنامه های روز ملی دعا و يادبود قربانيان، در آئينی که در کليسای جامع واشنگتن برگزار شد ، شرکت کرد.

پرزيدنت بوش ضمن ادای احترام به قربانيان از کمکهای کشور به آسيب ديدگان قدردانی کرد. پرزيدنت بوش در کليسای جامع واشنگتن گفت بعضی از سخت ترين مشکلات متوجه افراد مسن و کم درآمد شد که بيش از ديگران آسيب پذير بودند.

XS
SM
MD
LG