لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۴

پرزيدنت بوش قول يکی از بزرگترين بازسازی های جهان را داد


پرزيدنت بوش قول "يکی از بزرگترين اقدامات بازسازی که جهان تا کنون به خود ديده" را برای تجديد بنای سواحل آمريکائی خليج مکزيک که طوفان دريائی کاترينا تخريب کرده است داد.

در شامگاه روز پنجشنبه از محله معروف فرانسوی شهر طوفانزده نيواورلئان در لوئيزيانا آقای بوش گفتند که دولت فدرال به قربانيان کاترينا کمک ميکند که خانه، شغل، مراکز درمانی، و مدارس خود را دوباره بسازند.

پرزيدنت بوش تخمينی از هزينه سنگين فدرال عمليات بازسازی ارائه نکرد وليکن برخی ناظران پيش بينی ميکنند که مخارج اين عمليات از ٣٠٠ بيليون دلاری که تاکنون برای جنگ در افغانستان و عراق صرف شده نيز بيشتر شود.

پرزيدنت بوش گفت که شهرهای آمريکا بايستی که طرح های روشن و روزبه روز شده برای پاسخ به بلايای طبيعی، شيوع امراض، يا حملات تروريستی داشته باشند. وی گفت که به وزارت امنيت داخلی آمريکا دستور داده است که طرح های عمليات اضطراری همه شهرهای اصلی آمريکا را بررسی کنند.

آقای بوش گفت که مردم آمريکا حق دارند که انتظار واکنش بهتری به فاجعه را دارند و گفت که خود مسؤليت قصور را بعهده ميگيرد.

آقای بوش ميگويد که به همه وزيران کابينه خود دستور داده است که در بررسی واکنش دولت به طوفان دريائی کاترينا شرکت کنند. رهبران حزب دموکرات خواهان رسيدگی توسط يک کميسيون مستقل شده اند.

XS
SM
MD
LG