لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۸

تهران آماده مبادله تکنولوژی اتمی با کشورهای اسلامی


محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران مي گويد تهران آماده است تکنولوژي اتمي را با ديگر کشورهاي اسلامي مبادله کند.

خبرگزاري جمهوري اسلامي روز پنجشنبه گزارش داد آقاي احمدي نژاد اين موضوع را در جريان ديداري با رجب طيب اردوغان نخست وزير ترکيه در حاشيه اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل متحد در نيويورک عنوان کرد و گفت جمهوري اسلامي آماده است تکنولوژي و دانش اتمي را به کشورهاي اسلامي که به آن نياز دارند منتقل کند.

خبرگزاري جمهوري اسلامي ، تکنولوژي پيشنهادي احمدي نژاد را صلحجويانه توصيف کرد . با اين حال خبرگزاري رويتر مي گويد اين پيشنهاد احتمالا نگراني هاي غرب را از برنامه اتمي ايران ، در پيشاپيش جسله هيات مديره آژانس بين المللي انرژي اتمي، افزايش مي دهد.

آمريکا جمهوري اسلامي را به کوشش هاي پنهاني براي توليد جنگ افزار اتمي متهم مي کند و ، همراه با اتحاديه اروپا، مي خواهد موضوع براي بررسي امکان برقراري تحريم هائي عليه ايران به شوراي امنيت سازمان ملل متحد ارجاع شود.

هيات مديره آژانس هفته آينده در وين تشکيل جلسه مي دهد و ممکن است موافقت کند که شکايت هاي آمريکا و اتحاديه اروپا از ايران به شوراي امنيت ارجاع شود.

با اين حال، رئيس جمهوري اسلامي ايران گفته است او در نطق خود در مجمع عمومي سازمان ملل متحد در روز شنبه، پيشنهاد هاي جديدي براي حل اختلاف ارائه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG