لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۱

جديدترین رده بندی فیفا


در تازه ترین رده بندی فدراسیون بین المللی فوتبال ـ فیفا ـ در ماه سپتامبر ۲۰۰۵، تیم ملی فوتبال آمريکا در مکان هفتم قرار گرفته است، که یک رده پائین تر از مکانش در رده بندی پیشین است.

تیم ملی فوتبال ایران نيز در این رده بندی ۳ مکان پائین آمده و در حال حاضر در مکان هجدهم قرار گرفته است. در این جدیدترین رده بندی فیفا تیم های ملی برزیل و هلند و آرژانتین و جمهوری چِک و مکزیک به ترتیب در مکان های اول تا پنجم قرار دارند.

هلند نسبت به رده بندی جهانی پیشین يک پله صعود کرده و در بهترین ردۀ خود در بیش از ۱۰ سال گذشته قرار گرفته است. تیم ملی فوتبال فرانسه نيز با یک جهش ۳ پله ای در ردۀ ششم جای دارد. اسپانیا و پرتغال بدون تغییر در مکانهای هشتم و نهم هستند. سوئد برای نخستین بار در ۹ سال اخیر وارد جمع ۱۰ تیم صدر رده بندی جهانی فیفا میشود و حال تیم شمارۀ ۱۰ جهان است.

دانمارک در این رده بندی با ۴ مکان جهش تیم چهاردهم، آلمان با ۴ مکان نزول در مکان پانزدهم، لهستان با یک پیشرفت ۵ مکانی تیم هفدهم و کامرون از آفریقا با یک پرش ۶ مکانی تیم ۲۲ دنیا هستند... و تونس نیز در مکان ۲۳ قرار گرفت.

این جدیدترین رده بندی فیفا با توجّه به ۸۹ مسابقۀ راه یابی به جام جهانی در پيش رو و نزدیک به ۴۰ بازی دوستانه در ماه میلادی گذشته است.

XS
SM
MD
LG