لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

بيش از صد و پنجاه عراقی در بمب گذاريها و تيراندازيهای شورشيان کشته  شدند


در يک رشته حملات شورشيان در پايتخت عراق و اطراف آن، بيش از صد و پنجاه نفر کشته و عده ای بيشتر مجروح شده اند، که بيشترشان شيعه هستند.

مهلک ترين حمله ، بامداد امروز در محله شيعه نشين کاظميه بغداد ،و از طريق يک بمب گذاری انتحاری رخ داد. بمب گذار، وانت خود را به ميان جمعيتی از کارگرانی راند که در انتظار شغل جمع شده بودند . اين انفجار به تنهائی بيش از نود کشته و دست کم صدو شصت مجروح داشت.

گزارشها از دست کم ده بمب گذاری و چندين تيراندازی در گوشه و کنار بغداد حکايت دارد.

خبرنگار صدای آمريکا در بغداد ميگويد پنج عراقی نيز در يک بمب گذاری با اتوموبيل در يک بازار کشته شدند، و حمله ای جداگانه به کاروان حامل معاون وزارت کشور و همراهان او، سه کشته داشت که همگی ماموران پليس بودند.

چند حمله مهلک ديگر نيز در اطراف بغداد انجام گرفت، و مقامات نظامی ميگويند چند سرباز آمريکائی در بمب گذاريهائی که کاروان های ارتش آمريکا هدف آنها بود مجروح شدند.

قبلا در شهرک تاجی در شمال بغداد افراد مسلح دست کم هفده نفر را از خانه هايشان بيرون کشيدند و با شليک گلوله کشتند.

اعلاميه ای اينترنتی که به گروه تروريستی القاعده در عراق نسبت داده ميشود ميگويد حملات را اين گروه به تلافی عمليات تهاجمی هفته گذشته آمريکا و عراق عليه شورشيان در شهر شمالی تل عفر انجام داده است.

حملات امروز در شرايطی انجام گرفت که رهبران عراق گفتند پيش نويس قانون اساسی جديد آن کشور را برای سازمان ملل متحد فرستاده اندو

XS
SM
MD
LG