لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۰

پاسخ نخست وزير استراليا به تهديد های هوادار القاعده


جان هوارد نخست وزير استراليا ميگويد مردم نبايستی مرعوب تهديدهای ضد ملبورن و لوس آنجلس که مظنون عضو القاعده در ويدئو تلويزيونی کرد بشوند.

امروز دوشنبه آقای هوارد گفت بهترين پاسخ به اين تهديدها، برای استراليائی ها، "بازگشت به کار و زندگی شان" و سخت کوش بودن در اقدامات حفاظتی است.

ديروز يکی از هوادران القاعده تهديد کرد که شهرهای آمريکا و استراليا در معرض حمله قرار خواهند گرفت.

مرد نقابداری که روز يکشنبه در اخبار شبکه تلويزيونی ای بی سی نشان داده شد ظاهراً ادم گادان نام دارد که تبعه آمريکا است و اهل کاليفرنيا است و در پاکستان زندگی ميکند و بنظر ميرسد به شبکه القاعده پيوسته است و گويا سال گذشته نيز در نوار تهديدی مشابهی بوده است. ای بی سی گفت اين نوار ويدئوئی روز شنبه به دفتر اسلام آباد آن خبرگزاری رسيده است.

آقای گادان در نوار ويديويی ۱۱ دقيقه ای خود گفت "ديروز در لندن و مادريد، فردا در لس آنجلس و ملبورن".

مقامات لس آنجلس ميگويند هيچگونه خطر قابل پيش بينی متوجه شهر نيست و پخش اين نوار نيز يک حيله تبليغاتی است.

در رويدادی ديگر ابومصعب الزرقاوی رهبر القاعده در عراق نيروهای آمريکايی را متهم کرده است که در حملات خود به تل عفر از گازهای سمی استفاده کرده اند. اتهامات مورد بحث در يک نوار صوتی در يک سايت خبری در اينترنت که ظاهراً به زرقاوی منتسب است پخش شده است.

در اين نوار گوينده ادعا ميکند که خرابيها و ويرانيهای ناشی از توفان دريايی کاترينا در شهر نيو اورلئان در نتيجه نفرين مؤمنان و تَظَلّم به درگاه خدا بوده است.

مقامات آمريکايی ميگويند سعی دارند اصالت نوار را کشف کنند. ظاهراً هر دو نوار ويديو و نوار صوتی طوری تنظيم شده اند که از لحاظ زمانی با چهارمين سالگرد حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰٠۱ مقارن باشد.

XS
SM
MD
LG