لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۹

راجر فدرر عنوان قهرمانی تنيس آزاد آمريکا را کسب کرد


در تنيس آزاد آمريکا US Open که در فلاشينگ ميدو در نيويورک برگزار شد، راجر فدرر تنيس باز شماره يک مردان جهان از سوئيس، با موفقيت از عنوان قهرمانيش در تنيس انفرادی مردان دفاع کرد.

فدرر در بازی تماشائی و پرهيجان فينال در برابر آندره آغاسی تنيس باز آمريکايی، دو بار قهرمان پيشين اين رويداد،در چهار ست با نتيجه ۱-۶، ۶-۷، ۶-۲، ۳-۶، به پيروزی دست يافت.

فدرر حال دارای عناوين قهرمانی ۶ گرند اسلم است. وی نخستين بازيکنی است که در هفتاد سال گذشته بطور پياپی عناوين قهرمانی ويمبلدون و تنيس آزاد آمريکا را کسب کرده است.

آغاسی ۸ بار صاحب جام قهرمانی تنيس گرند اسلم شده است که از جمله در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۹ در تنيس آزاد آمريکا می باشد.

آغاسی که ۳۵ سال دارد گفت طی سالهائی که تنيس بازی کرده است از امتياز بازی با بهترين تنيس بازان جهان برخوردار بوده است و از لذت بخش ترين مسابقاتش مسابقه با فدرر بوده است و فدرر گفت مسابقه اش با آغاسی بسيار دشوار و احتمالأ استثنائی ترين فينال در يک گرند اسلم در دوران بازيهای حرفه ايش بود و بازی کردن با آندره در اين فينال رؤيای او بود.

فدرر همراه با کسب جام قهرمانی مسابقات ۱.۱ ميليون دلار نيز جايزه نقدی گرفت.

روز شنبه گذشته در اين تورنمنت کيم کليسترز تنيس باز بلژيکی صاحب جام قهرمانی تنيس انفرادی زنان شد. کليسترز حريف فرانسوی خود مری پيرس را در ست های پياپی شکست داد.

در اين حال اتحاديه تنيس آمريکا تعهد کرده است ۵۰۰ هزار دلار به آسيب ديدگان از توفان دريائی کاترينا کمک مالی کند. روز گذشته نيز ۵۰ هزار دلار برای کمک به آسيب ديدگان جمع آوری شد.

XS
SM
MD
LG