لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۳

آمريکا در چهارمين سالگرد حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ياد قربانيان را گرامی داشت


آمريکائيان در چهارمين سالگرد حملات تروريستی يازدهم سپتامبر برای ادای احترام به قريب سه هزار نفر قربانيان اين حملات ، آئين های يادبود برپاسا خته اند .

پرزيدنت بوش ساعت هشت و چهل و شش دقيقه بامداد امروز،يکشنبه، درست مقارن با لحظه ای که اين حملات آغاز شد، در آئين يادبودی شرکت کرد که در مقابل کاخ سفيد برگزارشد .

در اين آئين که با يک دقيقه سکوت برای ادای احترام به قربانيان همراه بود، لورا بوش بانوی اول آمريکا و ديک چينی معاون رياست جمهوری و همسرش نيز شرکت داشتند.

در واشنگتن، در مقابل محل کوبيده شدن يک هواپيمای ربوده شده به ساختمان وزارت دفاع آمريکا ، و در نيويورک ، در مقابل محلی که برج های دوقلوی مرکز جهانی تجارت در کوبيده شدن دو هواپيمای ربوده شده فروريخت، نيز آئين های يادبود برگزار شد.

مراسم نيويورک با خواندن اسامی قربانيان توسط بستگان و آشنايان آنها شروع شد که چند ساعت طول خواهد کشيد.

در آئين يادبودی که در مقابل وزارت دفاع آمريکا برگزار شد، دانلد رامسفلد وزير دفاع قول داد که آمريکا در جنگ عليه تروريسم پيروز شود.

يک آئين يادبود نيز در شانکسويل پنسيلوانيا برگزار شد که چهارمين هواپيمای ربوده شده توسط تروريستهای القاعده، در آنجا سقوط کرد.

قريب سه هزار نفر در حملات تروريستی يازدهم سپتامبر به آمريکا کشته شدند.

آئين های امروز با پيامد های طوفان دريائی کاترينا مصادف شده است که بدترين فاجعه ناشی از بلای طبيعی در آمريکاست .

پرزيدنت بوش ميگويد آمريکائيان با همان روحيه ای که به آسيب ديدگان از حملات تروريستی يازدهم سپتامبر کمک کردند به کمک به آسيب ديدگان طوفان دريائی کاترينا برخاسته اند.

XS
SM
MD
LG