لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۷

آندره آغاسی با پيروزی بر جيمز بليک بمرحله نيمه نهايی تنيس US Open رسيد


روز پنجشنبه در تورنمنت تنيس آزاد آمريکا US Open ، در فلاشينگ در نيويورک دو مسابقه در مرحله يکچهارم نهايی انفرادی مردان برگزار می شود. راجر فدرر تنيس باز شماره يک مردان جهان از سوئيس و مدافع جام قهرمانی و ليتون هيويت قهرمان پيشين اين رويداد از استراليا در اين دو مسابقه شرکت دارند. فدرر با ديويد نعلبنديان اميددار شماره ۱۱ از آرژانتين بازی می کند.

دو تنيس باز پيشتر هفت بار با يکديگر بازی کرده اند که از جمله در تنيس آزاد آمريکا در سال ۲۰۰۳ بود. نعلبنديان در پنج ديدار از مجموع هفت مسابقه فدرر را شکست داده است. بهرحال فدرر در آخرين مسابقه دو تنيس باز در تنيس آزاد استراليا در سال ۲۰۰۴ در برابر حريف آرژانتينی به پيروزی رسيد.

ليتون هيويت با جارکو نيمينن تنيس باز فنلاندی بازی می کند که نخستين بازيکن فنلاندی است که بمرحله يکچهارم نهايی يک گرند اسلم راه يافته است. هيويت که در سال ۲۰۰۱ جام قهرمانی تنيس آزاد آمريکا را کسب کرد در دو ديدار قبلی با نيمينن او را شکست داد. برندگان مسابقات روز پنجشنبه، روز شنبه در مرحله نيمه نهايی با هم بازی خواهند داشت.

در مسابقه ديگر در مرحله نيمه نهايی آندره آغاسی تنيس باز پرسابقه آمريکايی و هموطنش رابی جينپری روياروی يکديگر قرار ميگيرند. آغاسی که اميدوار است برای سومين بار عنوان قهرمانی مسابقات را کسب کند، در يکچهارم نهايی جيمز بليک بازيکن سياهپوست آمريکايی را در پنج ست با نتيجه ۶-۷، ۳-۶، ۳-۶، ۳-۶، ۳-۶ شکست داد و جينپری در برابر گيلرمو کوريا از آرژانتين در پنج ست به پيروزی رسيد.

در تنيس انفرادی زنان الينا دمنايووا از روسيه در برابر ليندزی داونپورت تنيس باز شماره يک زنان جهان از آمريکا و اميددار شماره ۲ در سه ست با نتيجه ۶-۷، ۶-۳، ۱-۶ ، به پيروزی نائل شد و بمرحله نيمه نهايی راه يافت. او در نيمه نهايی با مری پيرس از فرانسه بازی خواهد کرد که در برابر هوطنش آميلی مورسمو در ست های پياپی با نتيجه ۱-۶، ۴-۶، برنده شد.

در مسابقه ديگر نيمه نهايی ماريا شاراپووا اميددار شماره يک از روسيه و کيم کليسترز از بلژيک بازی می کنند.

XS
SM
MD
LG