لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۲

پيروزی کليسترز و شاراپووا در مرحله يکچهارم نهايی تنيس US Open


روز چهارشنبه در مسابقات تنيس آزاد آمريکا US Open ، که در فلاشينگ در نيويورک جريان دارد، در مرحله يکچهارم نهايی تنيس انفرادی زنان، ليندزی داونپورت اميددار شماره ۲ از آمريکا با الينا دمنتيووا تنيس باز روس بازی می کند و در مسابقه ديگری آميلی مورسمو تنيس باز فرانسوی اميددار شماره ۳ و هموطنش مری پيرس اميددار شماره ۱۲ شرکت دارند.

در قسمت مردان در يکچهارم نهايی، آندره آغاسی اميددار شماره ۷ از آمريکا با هموطنش جيمز بليک که در رده بندی بازيکنان از مکانی برخوردار نيست، ديدار خواهد داشت. و در بازی ديگر گيلرمو کوريا اميددار شماره ۸ از آرژانتين و رابی جينپری تنيس باز آمريکايی بميدان می روند.

روز گذشته در تنيس انفرادی زنان، ماريا شاراپووا تنيس باز روس اميددار شماره يک و کيم کليسترز بازيکن بلژيکی و اميددار شماره ۴ بمرحله نيمه نهايی مسابقات راه يافتند. شاراپووا در برابر هموطنش ناديا پترووا در سه ست با نتيجه ۴-۶، ۶-۴، ۵-۷، برنده شد، در حاليکه کليسترز تنيس باز آمريکايی ونوس ويليامز قهرمان ويمبلدون و اميددار شماره ۱۰ را در سه ست با نتيجه 1-۶، ۵-۷، ۴-۶، شکست داد.

کليسترز در سه تورنمنت تدارکاتی روی زمين اسفالت قبل از برگزاری تنيس آزاد آمريکا به پيروزی دست يافته بود، از جمله تورنمنت های پرارزش ايندين ولز Indian Wells و ميامی در ماههای آوريل و مارس گذشته است. او رويهمرفته در فصل جاری عناوين قهرمانی شش تورنمنت را کسب کرده است. کليسترز در نيمه نهايی با ماريا شاراپووا بازی خواهد کرد که در سه ديدار قبلی با او برنده شد.

در تنيس انفرادی مردان، راجر فدرر تنيس باز شماره يک مردان جهان از سوئيس و مدافع جام قهرمانی، ديويد نعلبنديان اميددار شماره ۱۱ از آرژانتين ، ليتون هيويت قهرمان ۲۰۰۱ مسابقات از استراليا و جارکو نيمينن تنيس باز فنلاندی بمرحله يکچهارم نهايی راه يافتند. نيمينن که در رده بندی تنيس بازان از مکانی برخوردار نيست، نخستين تنيس باز فنلاندی است که به اين مرحله در يک گرند اسلم رسيده است.

فدرر حريف آلمانی خود نيکلاس کيئفر را در چهار ست شکست داد، هيويت در برابر دومينيک هرباتی از اسلواکی در ست های پياپی پيروز شد، نعلبنديان از سد حرف ايتاليايی اش سانگينتی گذشت و نيمينن حريف اسپانيايی خود فرناندو را از سر راه برداشت.

XS
SM
MD
LG