لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

شهردار نيواورلئان دستور تخليه اجباری تمامی سکنه شهر را صادر کرد


شهردار نيواورلئان می گويد که دستور تخليه اجباری همه شهروندان بازمانده در شهر سيلزده خود را داده است و در آخر وقت روز سه شنبه به پرسنل پليس و ارتش تأکيد کرد که در صورت نياز با استفاده از زور هزاران نفر از مردمی که هنوز حاضر نشده اند خانه های خود را ترک کرده و از شهر خارج شوند را وادار به خروج کنند.

شهردار نيواورلئان می گويد با بيرون راندن سيلاب ها ازخيابان های سيل زده اين شهر، به تدريج پيشرفت های قابل ملاحظه ای درمبارزه با آثار سوء طوفان دريائی کاترينا به دست می آيد ری نی گين شهردار نيواورلئان اظهارداشت درمقايسه با ۸۰ درصد شهر که زير آب رفته بود، اکنون ۶۰ درصد شهر زيرآب قراردارد. مهندسان به دنبال تعميرشکاف بزرگی که در يکی از سدهای نيواورلئان به وجود آمده بود وباعث جاری شدن آب به داخل شهر شد، خارج ساختن آب های شهر را با تلمبه از روزدوشنبه آغاز کردند.

آقای نی گين عهد کرده است که نيواورلئان را بازسازی کند. مقامات آگاه تخمين زده اند که ۱۶۰ هزارخانه همچنان زيرآب مانده اند که امکان نجات آن ها فراهم نيست. مقامات می گويند ممکن است سه ماه به طول انجامد تا نيواورلئان خشک شود. آقای نی گين همچنين ازحدود هزارنفر که همچنان در نيواورلئان باقی مانده اند خواست فورا خانه های خود را ترک گويند وگفت با خطرآتش سوزی، آب های آلوده وبيماری های پشه زا روبرو هستند.

مراکز کنترل و جلوگيری از امراض در آتلانتا از کسانِی که در معرض سيلاب ها بوده اند خواسته اند که واکسن تورم کبد Hepatitis A بزنند. درهمين حال مقامات مسئول درحال

بيرون کشيدن اجساد مردگان از زيرآب وحمل آن ها به سردخانه عظيمی هستند که برای اين منظور برقرار کرده اند. مقامات می گويند ممکن است هزاران تن جان خود را ازدست داده باشند، اما تاکنون رقم رسمی تلفات ۷۱ نفر است.

همچنين طوفان دريائی کاترينا مناطق پهناوری را در نزديکی ايالت می سی سی پی نيزمنهدم کرده است و رقم رسمی کشته شدگان در آنجا ۱۵۰ نفر است که انتظار ميرود بيشتر شود.

XS
SM
MD
LG