لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۰

دستور تخليه اجباری نيواورلئان داده شده است اما نشانه ای از اجرای آن به چشم نميخورد


شهردار نيواورلئان به تمام کساني که از تند باد کاترينا جان بدر برده اند دستور داده است شهر را ترک کنند. با اين حال، علامتي در دست نيست که نشان دهد پليس و سربازان تخيله اجباري مردم را آغاز کرده اند.

مقامات هشدار داده اند سيلي که نيواورلئان را پوشانده، آلوده است و ممکن است حامل بيماري باشد، اما هزاران نفر تصميم گرفته اند در خانه هاي خود باقي بمانند.

رقم رسمي کشته شدگان، با ۸۳ تن در ايالت لوئيزيانا و ۱۹۶ تن در ايالت مي سي سي پي، همچنان از آنچه انتظار مي رود پائين تر است. اما مقامات پيش بيني مي کنند در حالي که سيل در نيواورلئان فروکش مي کند و گروه هاي نجات و امداد به بازرسي هزاران خانه اي که در توفان ويران شد ادامه مي دهند، بر شمار جانباختگان اضافه شود.

سخنگوی کاخ سفيد ميگويد قريب صد و هشتاد هزار نفر از آسيب ديدگان در سرپناههائی که در گوشه و کنار کشور دائر شده است باقی مانده اند و هزاران نفر ديگر نزد خويشان و دوستان خود رفته اند.

کاخ سفيد ميگويد بنياد جمع آوری کمک های امدادی تحت نظر بيل کلينتون و جرج بوش پدر، روسای جمهوری سابق آمريکا تا کنون تعهد کمک هائی به ارزش شصت ميليون دلار را کسب کرده است.

XS
SM
MD
LG