لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

ايران ميگويد تکنولوژی اتمی را دنبال ميکند اما برای رفع نگرانی ها آماده گفتگوست


مذاکره کننده ارشد اتمی ايران ميگويد تهران مصمم است تکنولوژی اتمی را دنبال کند اما آماده مذاکره برای رفع نگرانی های بين المللی است.

علی لاريجانی اين نظر را امروز در اسلام آباد پس از ملاقات با شوکت عزيز نخست وزير پاکستان مطرح ساخت. وی گفت اطمينان دارد يک طرح جديد کادر رهبری جديد کشور به جامعه بين المللی در اطمينان از صلح آميز بودن فعاليت های اتمی تهران کمک خواهد کرد.

نخست وزير پاکستان گفت اسلام آباد با آنچه که وی تصميماتی زورگويانه عليه ايران بر سر برنامه اتمی اش ناميد مخالف است. وی تاکيد کرد پاکستان با گسترش تسليحات اتمی مخالف است اما معتقد است هر کشوری حق دارد از انرژی اتمی برای مقاصد صلح آميز در چارچوب مقررات آژانس بين المللی انرژی اتمی استفاده کند.

آقای لاريجانی قرار است با پرويز مشرف رئيس جمهوری و خورشيد قصوری وزير امورخارجه پاکستان نيز ملاقات ومذاکره کند.

ايران خواستار حمايت کشورهای غير غربی از برنامه اتمی خود شده است و اين درحالی است که با احتمال تحريم های تنبيهی سازمان ملل متحد برای فعاليت های اتمی خود روبروست.

آژانس بين المللی انرژی اتمی هفته گذشته گزارش داد که ايران تبديل اورانيوم را از سر گرفته است و پس از آن اين احتمال افزايش يافته است که اتحاديه اروپا ممکن است از تلاش آمريکا برای بردن پرونده ايران به شورای امنيت سازمان ملل متحد برای تحريم های تنبيهی جانبداری کند.

XS
SM
MD
LG